Nauji pirkiniai

KrautuvaiAlgio ūkyje – permainos. Perkami nauji krautuvai, traktoriai, visa įranga auginimo kultūrai tobulinti. Gavę Europos Sąjungos paramą, Algis labai džiaugiasi, kad dabar galės su savo ūkiu pajudėti ženkliai į priekį.

Atnaujintos technologijos

Kaip pats teigia Algis, jo žemės ūkio pramonė yra tampriai susijusi ir su maisto gaminimo pramone. „Juk auginame maistą, o mūsų išskirtinumas yra tas, kad dar ir pradedame su tuo maistu daugiau dirbti, tai yra, mes jį dar ir apdirbame. Kalbant apie tai, kokie nupirkti dalykai maisto įrengimui, tai reikėtų paminėti, kad yra atsiradę specialūs riebalų purkštuvai, tam tikros krosnys kepimui. Taip pat yra ir prietaisai, kurie gali maistą atsijoti, atrinkti, ir tada mes jau turime progą su tuo maistu nuveikti tikrai daug. Galime pateikti aukščiausios rūšies produkciją. Čia taip pat yra ir mūsų malūnas, žinoma, nebeturintis to istorinio įvaizdžio, tačiau puikiai atliekantis visus malimo darbus“, – pasakoja Algis.

Ateities planai

Kalbėdamas apie ateitį vyras pamini, kad daugiau plėsis žemės ūkio srityje, bus dirbama daugiau plotų. „Mes negalime visos pagamintos produkcijos patys perdirbti, todėl daug kur esame žinomi kaip tiekėjai. Gautas agrokultūras tiekiame stambiems pramoninkams. Pastaruoju metu nemažai investuota į galimybes apdirbti dar daugiau žemės plotų. Taigi, ateityje nusimato įvairių malonių pokyčių. Pavyzdžiui, manau, kad jau greitai bus taip, kad mūsų krautuvai sukraus dar daugiau žolės, kuri bus naudojama vėliau pašarų gamybai. Žinoma, mes patys produkcijos negaminsime, tik suteiksime tą reikalingą žaliavą. Taip pat dar planuojami ir kiti pokyčiai.

Pas mus traktoriai ir pjautuvai dirba keliais frontais – auginama labai daug įvairių maistinių kultūrų. Kol kas nemažai yra kas daroma ir eksperimentiniame lygmenyje. Tai yra, mes nežinome tiksliai, kaip čia viskas turėtų būti, dar tik bandome naujai įsigytus žemės plotus. Norime išsiaiškinti, kokioms kultūroms ta žemė augti yra palankiausia. Vien teorijos žinių, kad tai yra geri plotai, nepakanka. Skirtingas dirvos rūgštingumas, ne vienodas drėgmės pasisavinimas – viskas lemia, kada augalas gali augti ir suteikti daug naudos, o kada tai būna tik eikvojimas ploto, laiko ir sėklų. Manau, kad investavus į daugybę priemonių (traktoriai, krautuvai, sėjimo mašinos, pjautuvai, nupurškėjai ir kt.), turėtume greitu metu pradėti matyti, kuri eksperimento dalis pasitvirtino geriausiai. Tada žinosime, į ką reikia daugiausiai investuoti. O kai investuosime, tada ir atsipirks“, – sako ūkininkas.