Pigmentinės dėmės ant kūno. Kaip jų atsikratyti?

Pigmentinės dėmės gali nusėti tiek mūsų kūną, tiek veidą. Jos, deja, tikrai nesuteikia grožio, todėl imame ieškoti būdų kaip jų atsikratyti. Tačiau pirmas klausimas, kodėl jos atsiranda bei, kaip išvengti šio nemalonumo?

Pigmentinių dėmių atsiradimo priežastys

Šios dėmės atsiranda dėl per dažno kepinimosi saulėje arba soliariume. Su šia bėda dažniau susiduria šviesią odą turintys žmonės, taip pat raudonplaukiai ir šviesiaplaukiai. Tačiau jų turi ir visi kiti, nepriklausomai nuo plaukų ar odos atspalvio. Šios nelygios, įvairių formų pigmentinės dėmės gali susiformuoti ant veido ir kitose atvirose kūno vietose.

Masažas VilniujeDar viena priežastis dėmėms – amžius. Ne tik būnant saulėje, bet ir padidėjus hormonų kiekiui organizme, suaktyvėja melanino gamyba. Tai reiškia, kad jis pradeda kauptis veide, vėliau pavirsdamas didelėmis dėmėmis.

Kaip panaikinti pigmentines dėmes?

Į pagalbą ateiti gali rūgštiniai veido valymai, lazerinės procedūros, specialus veido masažas Vilniuje. Specialistų teigimu, greičiausias būdas – lazeriai. Kartais, kad pavyktų gauti itin gerą rezultatą, reikia kombinuoti kelis skirtingų bangų lazerius. Tokios šiuolaikinės technologijos skleidžia vieno, ar kito ilgio šviesos bangas, kurios naikina pigmentą. Ypač svarbu, jog aplinkinė oda lieka sveika.

Kiek laiko trunka gydymas lazeriu?

Viskas priklauso nuo lazerio galingumo bei jūsų odos būklės. Gali prireikti nuo 1 iki 3 procedūrų. Išimtinais atvejais – daugiau. Tai – individualu.

Vitaminas C

Na, o nenorintiems lazerių, kaip minėta, gali padėti veido procedūros. Anot kosmetologių, dažnai, balinant šias dėmes, į pagalbą pasitelkiamas vitaminas C. Jis yra stiprus antioksidantas, kuris išbalina dėmes ir jos, po kurio laiko, tampa nematomos. Taip pat šis vitaminas padeda organizmui kovoti su pigmentaciją sukeliančiais faktoriais, stiprina imunitetą.

JAV atlikti tyrimai parodė, jog iki 10 proc. koncentracijos siekiantis vitaminas C sugeba ne tik kovoti su netolygia veido odos spalva bet ir, reguliariai naudojant, padeda išvengti fotosenėjimo procesų.