Pasisamdykite profesionalius miško prižiūrėtojus

Miško priežiūra ne tik reikalauja daug investicijų, tačiau tuo pačiu ir laiko bei žinių. Nors lietuviai yra artimi gamtai – prižiūrėti mišką yra kur kas sudėtingiau nei teko manyti. Žmonės perka mišką ir nepagalvoja apie tai, kad jo priežiūrai reikia daug žinių. Vėliau pastarasis apželia ir tenka liūdėti matant, kaip gyvybė jame po truputį miršta. Šiuo atveju labai vertintinas pasirinkimas – profesionali, kurie užsiima miško priežiūra. Ne visi tautiečiai žino, kad egzistuoja tokio pobūdžio oficialios firmos, kurios gali suteikti paslaugą. Dažniausiai pasitikima kaimynu Petru, kuris savamoksliškai iškarta jo nuomone gyventi jau nebeturėsiančius medžius. O viskas yra kiek kitaip.

Miško priežiūraPerka mišką daugelis, tačiau žino, kaip jį reikia prižiūrėti – retas. Specialistai bus geresnis variantas, kadangi jie geba suteikti labai plataus diapazono paslaugas.

  1. Dažniausiai kompanijos pirmiausia suteikia nemokamą konsultaciją, kurios tikslas detaliau supažindinti su paslaugomis ir tuo pačiu padėti žmogui susiprasti, ar konkrečių paslaugų jam reikia. Kartais asmenims tik ir tereikia mažo patarimo, kad jie susivoktų, kaip galima pagerinti savo miško būklę. Kreipkitės į profesionalus. Juk pirma konsultacija yra visiškai nemokama.
  2. Dažniausiai profesionalai gali detalizuoti, kokia yra miško kaina. Konkrečiai – kliento miško kaina. Taip padedama susipažinti su rinkoje egzistuojančia situacija, kuri reikalinga siekiant suvokti, ar asmuo nori parduoti turima žalią kampelį.
  3. Galima pasirinkti ir miško apželdinimo projektą. Tai vertintintas pasirinkimas ne tik tokiu atveju, ai per daug stipriai išgenima teritorija tačiau ir tokiu atveju, kai miškas visiškai neprižiūrimas. Dažniausiai į profesionalus kreipiasi asmenys, kurie gauna mišką dėl paveldėjimo teisių ar panašiai. Pastarasis būna neprižiūrėtas ir tik specialistai gali padėti vėl tinkamai jį atgaivinti.
  4. Suteikiami ir tvarkymo planai. Tai reiškia, kad pasiūloma, kaip galima susitvarkyti su esama situacija ir ją nesunkiai išspręsti. Vėlgi, čia dažniausiai kalbama apie miško apleidimą. Perka mišką daugelis, tačiau kaip reikia jį tinkamai prižiūrėti ž žino tikrai retas. Kaip jau minėjome – galite kreiptis dėl konsultacijos. Kartais tiek žinių užtenka, kad asmuo žinotų, kokie turėtų būti tolimesni jo veiksniai.

Mišką reikia prižiūrėti, kitaip jis taps brūzgynais į kuriuos sunku įžengti. Ne tik tokiu atveju, jei norima malkauti. Juk net ir paprasčiausias grybavimas neprižiūrėtame miške labai apsunkina žmogaus norus. Prižiūrėkite nuosavą mišką ir dėl savęs ir dėl kitų žmonių, kurie jame lankosi ir džiaugiasi.