Ar galiu nusipirkti šildymo sistemą oras vanduo ir prijungti ją prie esamos šildymo sistemos?

Šilumos siurblys oras vanduo – tai sistema, veikianti tuo pačiu principu kaip ir šaldytuvas, tik atvirkštine tvarka. Ji paima šilumą iš lauko oro ir perduoda ją vandeniui (arba antifrizo tirpalui), kuris savo ruožtu naudojamas namams šildyti.

Laikui bėgant buvo sukurta daug šildymo sistemų tipų. Labiausiai paplitusios šilumos sistemos Lietuvoje yra šios:

 • Radiatoriai:

  • varomi dujiniais arba alyvos katilais

  • maitinami kietojo kuro katilų

  • prijungti prie geoterminės sistemos (šilumos siurblio)

 • Grindinis šildymas

  • su katilu

  • su šilumos siurbliu

Yra nusistovėjusi nuomonė, kad jei jų namai šildomi kokia nors kita sistema, šilumos siurblys jiems netinka. Tačiau tai klaidinga: šilumos sistemą oras vanduo galima integruoti į esamą sistemą arba ją "pakeisti".

Labiausiai paplitusios sistemos yra alyva, dujos, kietojo kuro katilas (anglis), elektrinis šildytuvas arba grindinis šildymas. Jei jūsų namas šildomas neatsinaujinančiu energijos šaltiniu, įrengę šilumos siurblį oras-vanduo, galite:

 • Lygiagrečiai su senuoju katilu įrengti saulės elektrinę arba malkų katilą, kad šilumos siurblys tiektų iki 90 % karšto vandens, o likusią dalį – atsinaujinantys šaltiniai;

 • Visiškai pakeisti senąjį katilą į šildymo sistemą oras vanduo ir naudoti ją kaip pagrindinį šildymo šaltinį. Šiuo atveju turėsite išplėsti esamą sistemą, įrengdami kolektorių (šilumokaitį) – jis gali būti įrengtas namo viduje arba priešais namą – ir prijungti jį prie kiekvieno namo radiatoriaus;

 • Arba išplėsti esamą šildymo sistemą. Pastarasis variantas reikalauja didesnių investicijų ir galiausiai turėsite dvi atskiras sistemas.

Taigi kaip prijungti šilumos siurblį prie esamos šildymo sistemos?

Jei jūsų namuose yra šildymo sistema su katilu, radiatoriais arba grindiniu šildymu ir karšto vandens rezervuaru, šilumos siurblį oras vanduo galite prijungti prie esamos sistemos. Šiuo atveju šilumos siurblys bus tik šilumos šaltinis (katilas), bet ne paskirstymo sistema (radiatoriai). Paskirstymo sistemą ir toliau maitins esamas katilas.

Jei jūsų namuose yra radiatoriai ir (arba) grindinis šildymas, maitinamas zoniniais elektriniais radiatoriais (pvz., "Stiebel Eltron"), juos galite pakeisti nauja šildymo sistema oras vanduo. Taip jūsų namuose bus efektyvesnė ir našesnė šildymo sistema.

Jei jūsų namuose apskritai nėra centrinio šildymo, reikės įrengti ir naują šilumos siurblį oras-vanduo, ir naują viso namo paskirstymo sistemą (radiatoriai, grindinis šildymas ir pan.).