Saulės elektrinės ir jų įrengimo būdai

Ar dar prieš 15 metų būtume pagalvoję, jog kiekvienas galėsime turėti savo elektrinę? Vargu, ir vis tik šiandien turime tokią galimybę. Galime įsigyti savo saulės elektrinę, pasistatyti ją ant namo stogo arba nuosavame žemės sklype ant žemės, ar nusipirkti jėgainę saulės elektrinių parke. Net jei gyvename daugiabutyje, galime naudoti saulės energiją. Elektrinių parke esanti nuosava jėgainė gaminamą elektrą perduotų į butą ar namą. Ateityje saulės energija bus vis plačiau naudojama, nes gaminant ją neišsiskiria jokios kenksmingos medžiagos, tai visiškai ekologiškas ir gamtai draugiškas energijos gavimo būdas.

Taigi, nuosavos saulės elektrinės gali būti įrengiamos 2 būdais:

1. Saulės elektrinės jėgainių parke

Jeigu nėra galimybės įsirengti jėgainės nuosavame sklype, vis tiek galima naudoti jos gaminamą energiją, investavus į saulės jėgainių parką. Dabar kiekvienas gali tapti nutolusiu gaminančiu energiją vartotoju. „Saulės grąža“ viena iš pirmaujančių Lietuvoje saulės energijos gamintojų, savo klientams siūlo rezervuoti jėgainę parke. Dabar tai tikrai apsimoka, nes valstybė finansuoja dalį išlaidų. Saulės elektrinės ne tik užtikrina pigią elektros energiją, bet ir sumažina CO2 išmetamų dujų kiekį. Tokios energijos gamyba – viena perspektyviausių ateities investicijų.

2. Saulės elektrinės nuosavame sklype

Jėgainę galima statyti ant nuosavame sklype esančio namo stogo ar ant žemės. Kartą investavus į nuosavos energijos gamybą, nereikės mokėti už elektrą, kuri nuolatos brangsta. Jėgainės dalį gaminamos elektros galima naudoti sodyboje, o kitą dalį bute. Nutolusiam vartotojui nereikės jokių specialių leidimų, jeigu elektrinė neviršija 30 kW galios. Objektų, į kuriuos gali būti paskirstyta energiją, skaičius nėra ribojamas. Vis tik elektros energijos nebus galima parduoti giminėms ar draugams, o objektai turės priklausyti jėgainės savininkui.

Saulės elektrinės įrengiamos ant šlaitinio ar lygaus stogo. Taip pat jos gali būti integruotos vietoje stogo dangos. Jėgainė gali būti ant žemės ir net ant daugiabučių stogo. Skaičiuojama, kad jėgainė su valstybės teikiama parama atsiperka per 7-9 metus. Jos garantinis laikotarpis yra 25-30 metų.