Kodėl mums naudingas generalinis valymas?

Ar kada pastebėjome, kokios mintys ateina į galvą, kai įžengiame į nelabai tvarkingą kambarį? Išmėtyti daiktai, šiukšlėmis apsinešę kilimas mums primena viską, kas mūsų gyvenime yra negerai. Ir visiškai kitaip jaučiamės, kada esame tvarkingoje aplinkoje – galime atsipalaiduoti, geriau susikaupti ir, atrodo, kontroliuojame viską, kas vyksta mūsų kasdienybėje. Taigi, tvarkymasis tampa ne tik rutininiu darbu, bet ir tam tikra prasme, minčių išvalymu.

Net ir psichologai sutinka, kad generalinis valymas padeda įveikti depresyvias mintis, išsivaduoti iš apatijos. Mūsų kūnui reikia judesio, fizinio aktyvumo, nes jo metu išsiskiria cheminės medžiagos, kurios suteikia laimės jausmą. Todėl šeimininkėms judėjimas tvarkymosi metu dažnai yra visai malonus užsiėmimas.

Taigi, nuo ko pradėti generalinį valymą?

1. Atsikratykime nenešiojamų rūbų

Bent kartą per metus nuoširdžiai išverskime savo spintą ir be gailesčio sumeskime į maišą tuos drabužius, kurių šiais metais nebuvome apsivilkę. Rūbai, kurių nenešiojame tik užima vietą mūsų spintoje ir per juos dažnai nerandame užkištų drabužių, kuriuos mielai dėvėtume. Todėl atiduokite juos draugėms, labdarai, ar tekstilės perdirbimui.

2. Iškraustykime savo stalčius

Tikriausiai neįmanoma rasti namų, kuriuose nebūtų stalčių. Taigi, atverkime virtuvėje, koridoriuje, svetainėje, miegamajame esančius stalčius. Iškraustę visus daiktus, išmeskime nereikalingus bei išvalykime dulkes.

3. Nušveiskime visus paviršius

Nušveiskime visus paviršius, atkreipkime dėmesį į kampus ir sunkiai pasiekiamas vietas už spintelių. Virtuvėje nuvalykime aptaškytas riebalais sienas, šviestuvą. Nepraleiskime plytelių tarpų, šviestuvų, knygų lentynų ir visų slaptų vietelių, kurias tyčia ar netyčia praleisdavome įprasto tvarkymosi metu.

4. Vonia ir tualetas

Paimkime stipresnį valiklį nei įprastai, jį užpilkime ant kalkių, rūdžių ir dėmių, kurių kasdieninis valymas neįveikė. Palaukime šiek tiek, o tada šveiskime tol, kol jų nebeliks.

5. Išsiurbkime kilimus, išplaukime grindis

Plaudami grindis nepraleiskite vietų už lovos, sofos ir kitų baldų. Vieną kartą per metus verta nuimti kilimus ir išplauti grindis po jais taip pat.

Na, o jeigu norime gerai jaustis namuose, tačiau mieliau nueitume į sporto klubą, užuot tvarkęsi ir plušėję, galime kreiptis į profesionalus. „Tavo Švara“, valymo paslaugas teikiančios įmonės darbuotojai visada pasiruošę generaliniam valymui namuose, biure ar viešbutyje.