Už kiek pasistatytumėte namą?

Dažnas jaunas žmogus svarsto, kokia būtų namo statybos kaina. Už kokią sumą būtų įmanoma įsirengti savo svajonių namą arba namelį. Tačiau lengvai paaiškėja, kad šios kainos yra gana individualus dalykas. Vieni gebėtų gražius namus įsirengti pigiau, kiti investuoti turėtų daugiau. Daug kas tiesiog priklauso nuo to, ko žmogus nori, apie ką jis mąsto ir galvoja. Klausiame kelių žmonių, kurie jau gerai pasidomėjo šiais klausimais ir dabar gali atsakyti, už kokią sumą galėtų įsirengti sau namus, pasistatyti naujus.

Namas Žvėryne

Statau namąVerslininkas, besistatantis namą Žvėryne, Vilniuje, tikina, kad daugiausiai mokėti tenka už pačią žemę. „Man atrodo, kad auksas panašiai tiek pat kainuoja, kiek žemė Žvėryne. Jeigu turi kokią nors galimybę gauti žemės Žvėryne – tau labai pasisekė. Aišku, tai kartu ir toks gana kontraversiškas rajonas. Čia iš tikro yra visko. Yra ir tokie seni nameliai, kuriuos vis parduoda iš varžytinių, nes būna žmonės prasiskolinę ir prasigėrę, nebegali grąžinti skolų, paskui jų turtą konfiskuoja. Kiti gyvena truputį kitaip, ir savo turtą labai saugo. Urbanistikos specialistai mato Žvėryną kaip labai perspektyvų brangų, prestižinį rajoną. Tačiau kai kurie senieji jo gyventojai vaizdą gadina. Man pavyko nupirkti iš varžytinių gana nebrangiai sklypą su senu nekilnojamuoju turtu. Todėl čia ir statysiu namą. Tačiau sklypas buvo tikrai brangesnis negu ta kaina, kurią sumokėsiu už namo statybas“, – sako vyras.

Namas Vilniaus užmiestyje

Jauna šeima, besistatanti namą užmiestyje, sako, kad viskas kainuoja brangiau, negu tikėjosi. „Visada gyvenome Vilniuje. Iš pradžių tikėjomės, kad čia ir liksime, bet paskui teko planuoti kitaip, kai atėjo laikas pirkti sklypą. Tiesiog nieko pačiame mieste negalėjome įpirkti. Todėl teko apsiriboti ir pirkti tai, kas parduodama kur kas toliau – už miesto. Ten už slkypą sumokėjome 20 tūkst. eurų ir kol kas jau apie 40 tūkst. eurų už statybas, tačiau pabaigos dar nematyti. Viskas tikrai daug brangiau, negu kad tikėjomės“, – sako jauna šeima.

Namas ant tėvų sklypo Vilkavišky

Jaunas mechanikas mielai grįžo į savo gimtinę ir ten nutarė pasistatyti namą ant tėvų sklypo. „O kam man kažką daugiau galvoti, jeigu ten viskas yra? Žemė nieko nekainavo, o medienai ir kitoms medžiagoms išleidau 10 tūkst. eurų. Dabar liko tik stogą padaryti ir bus viskas. Tai sakyčiau, kad nebrangu“, – sako žmogus.