Plastikiniai langai ir jų priežiūra: pataria specialistai

Langų keitimasPlastikiniai langai – vienas geriausių pasirinkimų žmonėms, svajojantiems apie šiltus, jaukius ir praktiškus namus. Plastiko konstrukcijos nereikalauja didelių investicijų, tačiau atitinka aukštus kokybės ir patikimumo reikalavimus. Be to, priklausomai nuo konkrečių pageidavimų, galima rinktis skirtingo dizaino ir spalvų langus, derančius tiek prie klasikinio, tiek prie modernaus interjero. Nors plastikiniai langai nereikalauja ypatingos priežiūros ar brangių valymo priemonių, primename – jei norite šia investicija džiaugtis ilgus metus, turite ja atitinkamai rūpintis.

Laikykitės instrukcijų ir gamintojo rekomendacijų

Tinkama langų priežiūra prasideda nuo tinkamo jų naudojimo. Specialistai ragina atidžiai perskaityti instrukciją ir laikytis gamintojų rekomendacijų, ypač keičiant langų pozicijas. Praktika rodo, kad itin dažna klaida – netinkamas langų atidarymas ir uždarymas, pvz., jei langas yra atvėrimo pozicijoje ir jūs norite jį pilnai atidaryti, visų pirma varčią prispauskite prie rėmo ir tik tuomet – atitinkamu kampu pasukę rankeną – atverkite langą.

Tarpinių sutepimas ir priežiūra

Dažnas klausimas – tarpinių priežiūra. Tarpines rekomenduojama sutepti du kartus per metus, geriausia – pavasarį ir rudenį. Darbai pavasarį skirti tam, kad langai nebijotų intensyvių saulės spindulių, t. y. neprikeptų, o rudenį – kad langai atlaikytų minusines temperatūras ir neprišaltų. Rekomenduojame naudoti silikonines priemones, kurios gali būti tepamos arba purškiamos.

Patalpų vėdinimas ir orlaidės

Renkantis langus ir galvojant apie jų priežiūrą, svarbu pagalvoti apie orlaidžių privalumus ir trūkumus. Langai su orlaidėmis leis kur kas efektyviau vėdinti patalpas, apsaugos nuo rasojimo ir pelėsių. Be to, šie langai rekomenduojami žmonėms, gyvenantiems pirmame aukšte – jie suteiks daugiau saugumo tuomet, jei turite išvažiuoti ir norite, kad patalpą vėdintųsi, kol jūsų nebus (pro pravirą langą gali įsilaužti vagys). Dažna problema – orlaidės prišalimas, t. y., jei vakare buvo atlydys, o naktį spustelėjo šaltis, orlaidės negalėsite uždaryti. Kad to išvengtumėte, sekite orų prognozes. Kitas sprendimas – įjungti plaukų džiovintuvą ir pašildyti pakėlimo bei nuleidimo mechanizmą. Niekuomet nenaudokite jėgos, kadangi sulaužytos detalės sunkiai pakeičiamos naujomis.

Reguliari plastikinių langų priežiūra

Specialistai teigia, kad tinkamai prižiūrimi plastikiniai langai džiugins savo ilgaamžiškumu ir patogiu naudojimu. Plastikas išlaiko savo išvaizdą ir saugo nuo temperatūros pokyčių sukeliamų problemų. Atskiri sugedę mechanizmai gali būti keičiami naujais. Langų rėmus valykite sausu audiniu arba muiluotu vandeniu. Nenaudokite šiurkščių šepečių ir agresyvių cheminių priemonių. Stiklų valymui nenaudokite laikraščių, kadangi jie gali nudažyti rėmą. Plastikinius rėmus valykite reguliariai, rekomenduojama – kelis kartus per mėnesį.