Ūkinių gyvūnų registravimas, kam to reikia?

Daugeliui ūkininkų tai jau pakankamai įprastas procesas. Kadangi tą privalu daryti jau ne vienerius metus. Tiesa, anksčiau buvo naudojami vien tik įsagai, o dabar jau kai kurios gyvūnų rūšys, pavyzdžiui, arkliai ženklinami ir mikroschemomis. Ir tokia registro sistema tikrai nėra atsitiktinė. Kadangi ji yra pagrindinis įrankis siekiant užkirsti kelią bei kontroliuoti užkrečiamų ligų plitimą. Todėl ji pasitarnauja kaip pagrindinis atsekamumo įrankis. Aišku, tai gali būti naudojama ne vien tik šiam tikslui. Pavyzdžiui, ženklinimas pasitarnauja ir skirstant išmokas bei jas administruojant. Taigi, svarbu suprasti, jog to ne tik reikia, bet kartu tai yra naudinga ir patiems ūkininkams. Tuo labiau, kad taisyklės šioje srityje jau pakankamai nusistovėję ir nesikeičia keletą metų. Todėl tikrai neturėtų kilti kažkokių nesusipratimų ar problemų, ypač, jeigu viskas bus daroma taip, kaip ir nurodyta.

Kodėl svarbu žinoti visus niuansus?

Tik taip galima užtikrinti, jog ženklinimas bus atliekamas tinkamai bei visa reikiama informacija laiku pateikiama. Kas automatiškai leis išvengti ir įvairių nesklandumų ar netgi kažkokių problemų. Ūkinių gyvūnų registravimas vyksta ne tik juos fiziškai ženklinant, bet ir pateikiant informaciją atsakingoms institucijoms per jų sistemas. Taip pat pildant specialius tam pritaikytus žurnalus. Kas iš pradžių gali pasirodyti nemaži formalumai, tačiau viskas pakankamai paprasta. Taip pat kiekviena rūšis turi tam tikras specifines taisykles, kurios galioja būtent jai. Pavyzdžiui, galvijai ir ožkos bus ženklinami skirtingai. Lygiai taip pat yra su arkliais ir kiaulėmis ar bet kuriais kitais gyvūnais. Todėl kiekvienam ūkininkui būtų pravartu tuo pasidomėti. Aišku, yra šioje srityje dirbančių specialistų, kurie gali padėti su visais šiais niuansais ir pasirūpinti ne tik pačiu paženklinimu, bet ir reikiamos informacijos pateikimu.

Kur reikėtų kreiptis dėl ženklinimo?

Visa tai administruoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, todėl pirmiausiai vertėtų kreiptis į jos rajoninė skyrių. Aišku, yra dar viena alternatyva – šia paslauga užsiimantys bei šioje srityje dirbantys specialistai, kurie taip pat gali tą padaryti. Ūkinių gyvūnų registravimas gali būti atliekamas ir savarankiškai, jeigu kiaulių, galvijų, avių ar ožkų augintojai turi leidimą tą daryti bei juos ženklinti. Kas bus aktualu didesnį gyvulių skaičių auginantiems ūkininkams, kuriems šios paslaugos būtų gana nemažos išlaidos. Tačiau kitu atveju tikrai galima viską patikėti specialistams. Tuo labiau, kad su jais galima ir pasikonsultuoti dėl visų niuansų, kada ir kas turėtų būti registruojama, kur pateikiama visa informacija bei kokie yra terminai ar sąlygos. Nors šią informaciją dabar pakankamai nesunkiai galima atrasti ir internete, tačiau tikrai ne kiekvienas ūkininkas norės tam skirti laiko bei savarankiškai domėtis. Tuo labiau, kad galima iškart gauti atsakymą.