Pagal ką darbdaviai Jus renkasi

Specialios personalo atrankų agentūros nuolat vykdo darbuotojų atrankas, kurios kitaip vadinamos kaip galvų medžioklė. Tai procesas, kurio metu siekiama atrinkti geriausius darbuotojus. Nuolat aplikuojate į darbo vietas, tačiau darbo negaunate? Galbūt neteisingai mąstote apie atranką ir galvojate, kad darbdavys bei atrankos specialistas vertina tik jūsų ankstesnę darbinę patirtį ar motyvacinę kalbelę. Yra ir daugiau dalykų, į kuriuos paprastai iš tikrųjų atsižvelgia vertintojai.

Rodikliai, aprašyti CV

Surasime darbuotojąŽinoma, jūsų ankstesnė patirtis yra labai svarbi, nes ji parodo, kuo jūs užsiimate, kokie jūsų prioritetai, ką jūs veikėte, ką mokate ir ką galbūt galėsite atlikti darbe. Tačiau rašyti CV reikia mokėti, gerbkite darbdavio ar atrankos specialisto laiką ir žinokite, kad jis neturi laiko. Jūsų aplikacijai jis veikiausiai turi ne daugiau kaip 1 ar pusę minutės, todėl viską, kas svarbiausia sutalpinkite ten. Itin didelių įmonių galvų medžioklė apskritai vysta keliais etapais. Pirmuoju metu atrenkami CV, kurie bus skaitomi. Tiesiog per kelias sekundes yra užmetama akis, ar CV yra tinkamo ilgio ir ar atrodo, kad ten yra visi reikalingi duomenys, todėl iš karto atrūšiuojama. Tada, antrame etape, skaitoma po pusę minutės. Vėliau atrinkti skaitomi po porą minučių ir galiausiai iš patekusių laimingųjų sudaromas sąrašas, kas bus kviečiama į pokalbį. Tačiau jo metu CV jau nebesvarbus, jis jau atliko savo darbą. Tad interviu metu žmogus pats turi tinkamai pasirodyti.

Jūsų pasitikėjimas savimi

Kai vyksta galvų medžioklė, į pokalbį pakviestas žmogus savo pasitikėjimu parodo, kiek jis yra vertas. Jeigu žmogus visai nepasitiki savimi, tai ir būsimam darbdaviui nesinorės juo pasitikėti. Tad tokie paprasti dalykai kaip kalbėjimo tembras, pasitempimas ir pan. jau iškart daug ką gali nulemti.

Jūsų asmeninis gyvenimas

Gal apie tai nesusimąstysite, tačiau prieš prasidedant atrankoms veikiausiai bus pasidomėta jūsų socialiniais profiliais ir pažiūrėta, kokį asmeninį gyvenimą gyvenate, ką veikiate laisvalaikiu ir pan. Tai yra svarbus dalykas ir todėl verta turėti pavyzdingus profilius internete.

Jūsų išvaizda

Tam tikrais atvejais galvų medžioklė labai atsižvelgia ir į pretendento išvaizdą. Gražus žmogus visur visada turi daugiau šansų, o negražus – mažiau. Tačiau išvaizda gali nulemti, ar jūs būsite mėgstamas ar nemėgstamas, ar jūs tiksite darbui. Viešumoje su žmonėmis dirbantys žmonės turi turėti tinkamą išvaizdą, ypač, jeigu jie bando parduoti kokią nors prekę. Jūsų susidomėjimas darbu, įmone taip pat labai svarbu.