Kam netaupyti, turint mašiną

Turint automobilį, jo priežiūrai tikrai reikia išleisti pinigų, o kartais galima pataupyti, pavyzdžiui, kai perkama padangos pigiau. Tačiau ne viskas taip paprasta, kadangi kai kurie dalykai tiesiog privalo daugiau kainuoti ir to niekaip negalime išvengti. Svarbiausia – neignoruoti tam tikrų automobilio poreikių ir juos patenkinti, kad ir pigesnėmis priemonėmis. Jeigu nesugebame pasirūpinti pagrindiniais automobilio poreikiais, tuomet jau geriau jo išvis atsisakyti, negu palikti tokį ne iki galo prižiūrėtą ir keliantį pavojų.

Padangoms

Padangos pigiauLabai svarbu, kad auto riepas, kaip pasakytų latviai, būtų pritaikytos einamajam sezonui. Svarbiausia, žinoma, visada yra užtikrinti saugumą kelyje. Tam yra sukurtos žieminės padangos, kurios neleidžia mašinai slysti ir slidinėti po kelią. Jos net gali būti spygliuotos, tada ant mašinos galo klijuojamas specialus lipdukas, pranešantis užnugaryje važiuojančiai mašinai, kad, jeigu ką, stabdoma būtų greitai ir efektyviai, tad verčiau laikytis saugaus atstumo. Tačiau, nepaisant visko, svarbiausia užtikrinti, kad būtų laiku užmaunamos žieminės padangos. Bet, pasirodo, ir be jų yra ką veikti. Dar yra vasarinės padangos. Kaip tik dabar visi skuba savo senus žieminius ratus palikti kur nors palėpėje, o pasiimti vasarinius. Kodėl? Todėl, kad labai gaila žiemines padangas zulinti į kietą vasaros asfaltą. Taip pat vasaros metu pasikeičia ir vairavimo apribojimai, galima važiuoti greičiau. Tad juo labiau reikia tausoti minkštutes žiemines padangas bei užmauti kietas vasarines.

Stabdymo sistemai

Ne tik rehvid, bet ir stabdžiai turėtų būti prižiūrimi. Tai dar viena automobilio dalis, kuri reikalauja daug priežiūros. Jeigu negalite įpirkti automobilio stabdžių sutvarkymo ir priežiūros, tai gal geriau išvis nevairuokite. Kas jau kas, bet stabdžiai būtinai turi būti idealios būklės, kadangi nuo jų kai kuriais atvejais gali priklausyti netgi eismo dalyvių gyvybės: vairuotojo, keleivių, kitų vairuotojų ir keleivių, pėsčiųjų, kitų transporto priemonių vairuotojų. Jeigu negalite pasirūpinti stabdžiais, geriau padėkite mašiną ir nevažinėkite su ja, kol nesusitvarkysite.

Draudimui, dokumentams

Kitas dalykas, apie kurį, tiesą sakant, susimąstome ne visada – tai tvarkingi automobilio dokumentai. Jie yra tikrai labai svarbus aspektas, norint vairuoti. Turi būti mašina praėjusi būtiną techninę apžiūrą ir turėti galiojantį pasą. Turi būti privalomasis civilinis draudimas ir, pageidautina, KASKO. Tik tada, kai turite visus šiuos popierius, galite sėsti už mašinos vairo. Į neapdraustą mašiną išvis reikėtų nesėsti ir net po kiemą nesivažinėti, nes jeigu netyčia atsitrenksite į kaimyną, brangiai kainuos.