Oras-oras šildymo sistema naudinga ištisus metus

Nors oras-oras šildymo sistema pastaruoju metu yra gana populiarus pasirinkimas, daugelis nežino visų jos funkcijų ir naudos namams. Visų pirma, tokios sistemos yra naudojamos ne tik per šildymo sezoną, bet ir šiltuoju metų laiku, taigi tarnauja ištisus metus. Apžvelkime, kokias funkcijas oras-oras sistema atlieka namuose ir kuo jos naudingos.

Patalpų šildymas

Tradicinė šilumos siurblio funkcija yra namų šildymas. Oras-oras šildymo sistema tam ir naudojama, ji itin pasiteisina rudens ir pavasario laikotarpiu. Vieni šią sistemą renkasi kaip pagrindinį, kiti – kaip papildomą šildymo būdą. Antra vertus, vis dažniau tokios sistemos įrenginėjamos ir butuose: jų savininkai negali atsisakyti centrinės šildymo sistemos, tačiau šilumos siurblys užtikrina komfortą tuo laikotarpiu, kai šildymas dar neįjungtas, o namuose jau vėsu.

Reikia pažymėti, kad oras-oras sistema patalpas sušildo gana greitai, o temperatūrą galite reguliuoti kaskart arba nustatyti automatiškai. Sakoma, kad šiluma kaulų nelaužo, tad jos nauda tikriausiai niekas neabejoja.

Patalpų vėsinimas

Šiltojo sezono metu oras-oras šildymo sistema gali veikti atvirkštiniu principu – kaip oro kondicionierius. Tai puikus būdas vėsinti patalpas ir mėgautis komfortu namuose net ir per pačias karščiausias dienas.

Ši funkcija dažniausiai nėra pagrindinė, tačiau tikrai praverčia. Be to, jei šildymui pasirinkote oras-oras sistemą, tai labai patogu, kad ją galima naudoti ir patalpų vėsinimui – nereikia įrenginėti kondicionieriaus, kuris nemažai kainuoja.

Vėsinti patalpas naudinga, nes tinkamoje temperatūroje lengviau susikaupti, dirbti ir mokytis. Vėsesnėje temperatūroje lengviau užmigti, galima geriau pailsėti – karščiausiomis vasaros dienomis tai itin svarbu.

Patalpų vėdinimas

Apie vadinamojo priverstinio patalpų vėdinimo naudą šiandien daug kalbama. Tai itin aktualu naujos statybos namuose, kurie pasižymi aukšta energine klase ir puikia izoliacija. Vėdinimas yra būtinas ir tai gali atlikti oras-oras šildymo sistema. Galima sakyti, kad oro mainai yra tarsi šalutinis šios sistemos veikimo efektas, tačiau jis tikrai naudingas. Be to, oras-oras šildymo sistema šviežią orą į patalpas paduoda be temperatūros praradimų tiek šildymo, tiek vėsinimo atveju.

Patalpas vėdinti naudinga dėl įvairiausių priežasčių. Šviežias oras padeda geriau jaustis, namuose vyrauja gaiva. Be to, vėdinimas apsaugo nuo drėgmės kaupimosi namuose, o tai padeda išvengti tokių nemalonių reiškinių kaip langų rasojimas, taip pat sumažina pelėsio atsiradimo riziką.

Sunku sugalvoti kitą šildymo sistemą, kuri būtų naudinga namams ištisus metus – daugelis jų gali atlikti tik savo pagrindinę funkciją šildyti namus. Jei ieškote tikrai praktiško ir patikimo sprendimo namų šildymui, sistema oras-oras yra puikus pasirinkimas. Be to, šios sistemos yra netaršios, todėl jas įrengiant galima pasinaudoti valstybės parama ir gauti subsidiją – ji padengs dalį sistemos įrengimo išlaidų.