Kuo skiriasi pigiausi ir brangiausi telefonai

Pažvelgę, kokie kontrastingi gali būti telefonų kainų palyginimai, galite ne juokais susimąstyti: o kuo gi skiriasi tie patys pigiausi telefonai nuo pačių brangiausių? Kodėl pigiausias telefonas toks pigus, o brangiausias atrodo įperkamas tik jūsų viršininkui? Ar kaina tiksliai atspindi daikto kokybę bei funkcionalumą? Ir taip, ir ne. Daug kas priklausys nuo paties vartotojo poreikių.

Garsūs prekės ženklai

Naujo telefono kainaNet jeigu telefono specifikacijos būna vienodos, dažnai telefonų kainų palyginimai yra nulemti garsių ir negarsių prekės ženklų. Lengvai pastebėsime, kad yra tokių gamintojų, kurių produkcija iškart tampa populiaria, perkama ir visų tiesiog geidžiama. Tai tiesiog įžymūs prekės ženklai, dažniausiai pelnantys žmonių prielankumą. Tokie kaip Samsung, iPhone, Siemens, Huawei ir kiti. Taigi, labai dažnai kainą reguliuoja būtent gamintojo ženklo populiarumas ir patikimumas arba bent jau gera viešoji nuomonė apie jį.

Laiko juosta

Laikui bėgant tas pats telefonas gali atpigti dvigubai, trigubai ar net keturgubai. Jis nepasikeičia, jis netampa blogesnis, jis vis dar išpildo tai, ką žadėdavo jo senoji reklama. Tiesiog rinkoje atsiranda geresnių, naujesnių, modernesnių telefonų, ir jie tuomet ir užima brangiausių telefonų gretas, o tie, kas ten per ilgai kybojo, nuolankiai užleidžia vietą bei pasitraukia ten, kur tik pinga ir nuvertėja daiktai.

Funkcijos

Taigi, pigiausias telefonas tikrai turės mažiau įvairių funkcijų negu pats brangiausias ar bet kuris brangesnis. Apskritai, mes dabar esame įpratę, kad telefone būtų įvairių dalykų: operacinė sistema, naršyklė, internetas, foto ar video kamera, kiti dalykai. Tačiau pačiuose seniausiuose telefonuose galbūt rasime tik pagrindines funkcijas. Tai bus telefonų knyga, skambinimas, tekstinės žinutės, žadintuvas. Tokie dalykai yra patys baziniai, labai paprasti ir visiems reikalingi. Kartu jie gali būti būtent tos funkcijos, kuriomis ir apsiribotų ne vienas telefono naudojotės. Pavyzdžiui, jūsų senelei tikrai naudingiau būtų turėti tokį paprastą telefoną, su kuriuo ji galėtų paskambinti vaikams, anūkams ar gydytojams. O štai didelis išmanusis jai gal tik trukdytų. Nejučia ji prispaudinėtų, primaltų kažko, ko neplanavo, ir štai jūs nesuprastumėte, kodėl jums su video kamera skambina močiutė, nekalba, ir matote, kaip ji gamina valgyti. Nes kažko netyčia prispaudė. Tad iš tiesų kaina priklauso ir nuo funkcijų skaičiaus, tačiau tam tikrais atvejais galbūt žmogui ir nereikia, kad tų funkcijų būtų daug, o atvirkščiai, daug geriau kai yra mažiau.