Kodėl ir laisvai samdomiems darbuotojams verčiau dirbti ofise

Pastaruoju metu vis dažniau nuomojamas ofisas Kaune ne tik įmonėms, bet ir pavieniams laisvai samdomiems specialistams arba tiesiog jų grupelėms. Kodėl žmonės, kurie turi puikias sąlygas dirbti namuose ir neprivalo kasdien kažkur eiti, mielai kartais renkasi darbą tam tikrame ofise?

Idilė dirbti namuose nėra tokia teisinga

Ofisai KauneIš namų kurį laiką dizaineriu dirbęs vyras sako, kad ši darbo iš namų idilė nėra tokia jau veiksminga: „Taip, tai patogu, kada turi vaikų ir galbūt yra sudėtinga su jų priežiūra, nes susidaro tarpai, kada nieko nebūtų namie. Bet tokios valandėlės yra trumpos, ir geriau jau eiti iš namų dirbti bent daliai dienos. Reikėtų pasakyti, kad dirbant namuose yra daug neigiamų niuansų. Tai, kad gali ilgiau pamiegoti, yra arba iliuzija, arba kaltės jausmo priežastis. Gali atrodyti, kad neva gali ilgiau pamiegoti, bet jeigu tą padarai, tai paskui jauti labai didelę kaltę, kad atsikėlei tik, tarkim 10 val. ir dirbti pradėjai 11. Man asmeniškai tokios dienos yra beveik išvis nedarbingos, aš jau kai pramiegu savo darbingiausias valandas, tai paskui ir būnu toks apkvaitęs visą dieną. Kai yra ofisas, į kurį turi nueiti, kad dirbtum, kažkaip yra ir didesnė motyvacija atsikelti anksčiau, nes visi į ofisą stengtais ateiti laiku, nors niekas to ir neliepia“, – sako vyras. Jis taip pat pažymi ir daugiau priežasčių, kodėl verta dirbti ofise, o ne namie.

Darbas ofise atriboja nuo kitų reikalų

„Jeigu tu dirbti namuose, tai tave kankina visokie gyvenimo ir namų reikalai. Tai tau reikia į virtuvę kavos eiti, ten pamatyti, kad šiukšles reikia išnešti, tai dar kas nors. Ir tas darbas kažkaip neina produktyviai arba eina nuolat nervinantis, kad kažką dar namie irgi reikėtų padaryti. O jeigu dar namie yra kokių nors žmonių, tarkime, šeimos narių, vaikų, tai jie būtinai tave trukdys net ir tada, kai dirbsi užsidaręs atskirame kambaryje. Paprasčiausiai girdėsi juos, galvosi apie juos, ir tai trukdys susikaupti. Sveika pakeisti aplinką ir tam, kad ji tiesiog neatsibostų. Ir vienatvės nebus, dirbant ofise, nes namie dirbi tikrai vienas, o pvz., kovorkingo erdvėse yra daugiau tokių, kaip tu. Sveika pajudėti ir iki to ofiso tiesiog nueiti – tai irgi yra svarbus dalykas viso gyvenimo kontekste, ypač žinant, kad tiek daug žmonių serga dėl nejudrumo“, – sako vyras.