Sienų dekoro mados šiems metams

Apie sienų dekorą reikėtų galvoti šiais metais rengiant interjerą namams? Ar vis dar madingi trimačiai tapetai? Kokiomis spalvomis ir kaip dekoruoti namus, sienas? Štai keletas pasiūlymų.

Geometriniai trimačiai tapetai

Jeigu visgi galvojate apie trimačius tapetus, nes vis ruošėtės juos išbandyti, tačiau neateidavo proga, tai dabar tikrai yra geras laikas tą padaryti. Kodėl? Nes labai madinga geometrija sienoms. Ir viena iš geriausių vietų, kur galima ją padaryti – tai jūsų namų sienos. Geometrija gali būti trimatė, o tam sąlygas sudaro trimačiai tapetai.

Pilka „neapdirbta“ siena

Nauji modernūs tapetaiKaip ir pernai, taip ir šiais metais galite nebijoti daryti pilkas pusiau neapdirbtas (o gal kaip tik – tyčia taip apdirbtas) sienas. Seneliams ir tėvams tikriausiai plaukai turėtų piestu stotis pamačius, kad mes, savarankiškai norime leisti savo namams taip atrodyti ir būti su beveik neapdirbtomis sienomis. Tačiau toks dekoras, atspindintis žmogaus pojūtį, kad jis gyvena betono džiunglėse, vienok, yra sąžiningas. Tad ne tik akcentinės, bet ir kai kurios pagrindinės namų sienos gali būti natūralios ir blokinės, pilkos su pilko besimaišančio tarpusavyje tinko apdaila.

Medis, medis ir vis dar – medis

Taip, kaip karaliauja vienos natūralumo tendencijos, taip niekur nedingsta ir kitos. Pavyzdžiui, labai populiarus pasirinkimas dekoruoti namus mediena, yra aktualus ir renkantis apdailą namų sienoms. Tad gali būti medinės lentelės, kuriomis iškalama tam tikra arba kelios sienos. Gali būti ir kitokiais būdais atliekamas tas dekoras. Tačiau medis vis dar lieka puikia dekoravimo medžiaga arba sienų gaminimo žaliava, ypatingai, jeigu tai mažiau apdirbtas baltas, šviesus medis.

Gėlės grįžta

Netikėtai iš praeities ir iš senelės prisiminimų ant sienų grįžta art deco dvelksmas – čia pražysta gėlės. Žinoma, kai kurie jų bruožai labai skiriasi nuo anksčiau madingais buvusių variantų, bet visgi gėlės yra gėlės ir nuo šiol juos tikrai puoš namus. Taigi, gėlės grįžta į namus ir tai gali būti puikus ženklas, kam atsibodo standartinės baltos ar pilkos sienos. Jeigu norite kažko dar įdomesnio, galite rinktis ir gėlėtus foto tapetus, tuomet turėsite garantuotai puikų įspūdį, kurio tiesiog niekada nepamiršite.

Kiti pastebėjimai

Sienų spalvas ir apdailas vertėtų keisti pamažu, nešokant nuo vienos radikalios idėjos, prie kitos. Visgi tai bus kambarį užpildanti nuotaika ir tai, kaip atrodys jūsų sienos, paveiks jūsų pačių būseną, elgesį ir kaip tarpusavyje derės kiti kambario elementai.