Kaip trumpinami energinio sertifikavimo rodikliai

Sandarus namasNors termovizija nėra būtina norint priduoti namą, tam, kad tas pridavimas būtų kuo efektyvesnis, daug žmonių iš anksto pasidaro ir šį tyrimą. Jis leidžia negaišti laiko ir efektyviau judėti į priekį.

Apie termoviziją

Specialūs aparatai padeda nustatyti šiluminę nuotrauką. Mes matome tam tikrus kontūrus, galbūt pastatą, ir jis yra nuotraukoje vaizduojamas numatytomis spalvomis. Termovizija parodo, kur yra šilta pastate, kur praeina šaltis ir pan. Tad turint tokią nuotrauką, jums prieš akis iškyla vaizdas, kur jūsų pastato stipriosios vietos, o kur dar tikrai reikėtų padirbėti, kad name būtų šilta ir namo pridavimas įvyktų sėkmingai.

Rodiklių trumpinimas

Vėliau, kai jau vyksta namo pridavimas, kai skaičiuojami tyrimai, jie yra trumpinami į tam tikrus rodiklius. Pavyzdžiui, reglamente yra naudojami trumpiniai termino oras (air). Šis terminas vėliau yra naudojamas ne kartą, nes daug kur yra tiriama būtent oro temperatūra. Trumpinys mv nurodo į mechaninį vėdinimą, kuris atliekamas vykdant tyrimą. Iš anglų kalboje esančio žodžio „average“ atsiranda trumpinys „avg“, kuris parodo, koks yra kažkokių verčių vidurkis. Keletas trumpinių išduoda, jog svarbu yra namo vidus šildymo sezono laikotarpiu ir nešildymo laikotarpiu.

Sąvokos

Grįžtant prie savokų, akivaizdu, kad tiriant energinį namo efektyvumą, pasitelkiama daug sąvokų, kurios paprastiems žmonėms galbūt yra girdimos visiškai pirmą kartą. Pavyzdžiui, terminas „atskira (autonominė) šildymo sistema“ viena vertus yra paprastas ir galite galvoti, kad jį galima išgirsti bet kur, kita vertus, jį turbūt pamatysite tik reglamente ir su juo susijusiuose dokumentuose. Nes čia jis turi specialią reikšmę. Tenka aiškintis, kas yra autonominė sistema, o kada ji laikoma bendra (centrine).

Terminas „vartai“ visiems atrodo pažįstamas, nes visi žinome, kaip atrodo kiemo vartai arba net miesto vartai. Vartai nurodo perėjimą iš vienos teritorijos į kitą. Termovizinių tyrimų metu jie taip pat turi savo reikšmę, tačiau kalba tuomet eina ne apie kimo vartus, o apie vartus tarp šildomos patalpos ir išorės (lauko). Taigi, tai simbolinė riba, turinti šį pavadinimą.

Kas yra energijos beveik nevartojantys pastatai? Tokiais laikantys A++ energinio sertifikavimo klasę atitinkantys pastatai, ir jie yra didžiausia siekiamybė kiekvieno nuosavo namo statytojui bei savininkui. Kadangi pagal 2016 m. lapkričio mėn. potvarkį yra numatyta, jog kiekvienas gyvenamasis pastatas naujas privalo atitikti šią klasę ir būti beveik energijos nevartojantis pastatas.