Kaip išsirinkti vaikštynę neįgaliesiems?

Judėjimo problemų turintys žmonės dažnai susiduria su klausimais, kokios vaikštynės neįgaliems labiausiai tinkamos. Šiuo metu yra įvairių priemonių, kurios leidžia palengvinti kasdienybę, todėl pasirinkimas yra pakankamai didelis. Ką reikia žinoti, jeigu reikia išsirinkti vaikštynę?

MedipliusŠiuo metu vaikštynių skirtų neįgaliesiems yra nemažas pasirinkimas, kaip ir universalūs neįgaliųjų vežimėliai, taip ir vaikštynės yra skirtos žmonėms su kokia nors judėjimo negalia. Tai priemonės, kurių dėka galima judėti. Svarbu žinoti, kad vaikštynės dar gali būti vadinamos kompensacine technika ir jas galima vadini medicinine įranga. Jos skirtos naudotis tiek namuose, tiek ir lauke. Labai svarbu žinoti, kad jos turi būti pasirenkamos pasikonsultavus su medikais, nes be jų rekomendacijų galima išsirinkti netinkamą. Gydytojai atsižvelgdami į paciento būklę gali rekomenduoti, kurios vaikštynės labiausiai tinka. Taip pat reikia žinoti, kad tokia medicininė įranga yra kompensuojama ligonių kasų, todėl norėdami gauti piniginę kompensaciją, turite kreiptis pas gydytojus.

Kai kurie žmonės nenori ilgai laukti kompensacijų ar tuo labiau praleisti daug laiko lankantis pas gydytojus, kad tokią kompensaciją gauti. Tokiu atvejus reikia žinoti, kad galima kreiptis ne tik į poliklinikas, bet ir į ortopedinėmis prekėmis prekiaujančias įmones, nes dažniausiai jos turi ir medikus, kurie ten dirba bei teikia konsultacijas pacientams, todėl galima atėjus į vieną vietą gauti konsultaciją, sužinoti kokia vaikštynė tinkama, sutvarkyti visus dokumentus kompensacijai gauti ir įsigyti vaikštynę.

Ką dar reikia žinoti, jei jums reikalingos vaikštynės neįgaliems? Labai svarbu suprasti, kad kokybė turi būti pirmoje vietoje. Tai judėjimo priemonė, todėl jai turi būti keliami tam tikri saugumo ir kokybės reikalavimai. Ieškant vaikštynių randamas didelis pasirinkimas, kaip ir, pavyzdžiui, universalūs neįgaliųjų vežimėliai, taip ir vaikštynės gaminamos įvairių gamintojų. Jums reikia iš visų pasirinkti kokybiškiausią ir labiausiai tinkamą. Tai turi būti nedidelio svorio vaikštynė, kur turi aukščio reguliavimo galimybę ir tinkamą plotį. Kiekvienas atvejis individualus ir kiekvienu atveju reikia pasirinkti labiausiai tinkamą vaikštynę. Su gydytojų rekomendacijomis ir žinojimu apie geros kokybės paiešką, galėsite surasti tinkamiausią vaikštynę, kuri padės saugiai vaikščioti tiek namie, tiek ir išėjus į lauką.

Vienokių ar kitokių sveikatos problemų turintys žmonės kuriems dėl to reikalinga pagalba vaikščiojant, turi pasirinkti tam tikras priemones. Vienos iš jų yra vaikštynės, kurios palengvina judėjimą. Renkantis reikia atkreipti dėmesį į rekomendacijas ir pasirinkti labiausiai tinkamą.