Kaip atkimšti vonią

SantechnikaiKai santechnikas Kaune atvažiuoja ir atkemša jūsų vonią, pagalvojate, kad geriau būtumėte jos neužkimšęs, dabar ir mokėti reikia, ir namie turėjote būti, kai santechnikas atvažiavo. Kas buvo, pražuvo. Pasimokykite ir kitam kartui stenkitės jos neužkimšti. O jeigu visgi atsikimšo, ką dar galite padaryti, prieš kviesdami į pagalbą santechniką?

Kodėl užsikimšo

Prieš pradedant atkimšinėti, pagalvokite, kodėl užsikimšo. Kartais bus labai logiška, kodėl dabar jūsų vonioje plūduriuoja rudas vanduo, ir iš to galėsite pasimokyti. Pavyzdžiui, maudėte kudlotą šunį, nebuvo jokio tinklelio, todėl į kanalizacijos angą nutekėjo labai daug purvinų dalykų, atliekų, ir dabar turite griebti viską. Pagal tai, kaip užsikimšo ir kuo, galima ir nuspręsti, kaip vonią atkimšti, mat yra keletas įvairių būdų, kurie veiksmingi arba ne. Priklausomai nuo situacijos. Taip pat pagalvoję, kodėl užsikimšo, galbūt įsikalsite sau į galvą, kad jau daugiau niekada nekartotumėte to scenarijaus, dėl kurio dabar esate šioje situacijoje. Taigi, pradėkime.

Išgriebti pirštais

Jeigu žinote, kad užsikimšo vonia tam tikromis stambiomis atliekomis, tarkime, plaukais, pakulomis, tuomet galite stengtis išgriebti pirštais. Tai daryti gana bjauru, tad būkite atsargūs ir užsidėkite pirštines – bus daug paprasčiau viską sutvarkyti. Išgriebę bjaurius dalykus pirštais matysite, kaip iškart atlaisvėjo kelias vamzdžiuose ir ėmė geriau bėgti vanduo. Gali būti, kad tai tik pralaisvins kelią, tačiau daugiau atliekų bus viduje, ten, kur turi nubėgti vandens. Tada reikės ir labiau pasistengti.

Pompos pagalba

Namuose turbūt ir jūs turite tokią keistą guminę pompą, panašią į apverstą dubenį. Ji turės įstatytą medinį kotą ir su ja galėsite atkimšti vamzdžius. Taigi, imkite pompą ir pabandykite daryti tai, ko gal niekada nedarėte – sukelti vakuumą, ir tokiu būdu išjudinti kamščius vamzdžiuose. Pompa yra labai paprastas įrankis, bet taip pat ir veiksmingas, ir jis galbūt padės būtent jūsų atveju.

Pilti miltelius

Jeigu pompa nepadėjo, dar galite duoti paskutinį šansą savo voniai – suberti miltelius. Yra visokių cheminių medžiagų, kurios išgraužia susidariusius kamščius. Tai vadinamasis „kurmis“, jis tarsi prasirausia pro akliną kamštį. Priberkite miltelių ir palikite nakčiai – gal visgi atsikimš.

Skambinti santechnikui

Tačiau jeigu ir ryte jus pasitiks tas pats liūdnas vaizdas, matyt, reikės imtis patikimiausio varianto. Skambinkite savo pagalbininkui, tegul santechnikas Kaune atvažiuoja ir pažiūri, kas ten darosi su ta kriaukle, ir kaip būtų galima ją atkimšti.a