Investavimo į mišką ypatumai

Perka miskaDažnai lietuviai galvoja apie investavimą į mišką. Kaip teigia, specialistai iš įmonės Pusbroliai.eu perka mišką net tik investuotojai, bet ir sentimetų miškui turintys lietuviai. Jie atsimena, kaip senelis ir tėvas puoselėjo, rūpinosi mišku. Kaip mokė juos prižiūrėti mišką. Todėl miškas gali būti ne tik būdas prisiminti savo vaikystę, bet ir puiki investavimo priemonė. Jei galvojate apie investavimą š mišką, tai plotas turėtų būti didelis. Kitu atveju pelno nelabai pajausite.

Visis kas perka mišką ieško kuo mažesnės miško kainos. Reikia pastebėti, kad miško kainos labai skirtingos ir gali gana plačiai svyruoti. Tad jei galvojate pirkti mišką teks susidurti su didelėmis kainų žirklėmis.

Miško įsigijimo kainos yra įvairios. Galima miško įsigyti ir už 300 eurų už hektarą. Tačiau už tokią kainą, tai greičiausiai bus jaunuolynas. Kitu atveju gali būti kirtavietė, kurią reikės atsodinti. Kitų miškų kainos svyruoja nuo 600 iki 2000 eurų už vieną miško hektarą.

Įsigiję mišką, turite apsišarvuoti kantrybe. Nes tai investicija, kuri negreitai duoda grąžos. Taip pat gana sunku numatyti kas vyks rinkoje, kaip svyruos medienos kaina. Pastebima, kad pinigai nuvertėja, taigi žaliavų kainos didėja. Tad galima numatyti, kad pelnas turėtų būti su palūkanomis.

Kartais pasitaiko, kad medienos kainos krenta. Tačiau taip dažniausiai įvyksta tik laikinai, dėl kokių nors rinkos pokyčių. Ilgainiui situacija stabilizuojasi ir medienos kaina taip pat.

Ką daryti jei sugalvojote parduoti mišką?

Parduoti galima įvairų mišką. Greičiausias pardavimo būdas – tai parduoti nenukirstą mišką. Šio pardavimo privalumas, kad nereikės rūpintis miško kirtimu, atsodinimu, medienos realizavimu. Taip pat, jei daugiau nei 5 metus išlaikėte miško nuosavybę, nereiks mokėti pajamų mokesčio. Parduodami mišką tokiu būdu prarasite dalį pelno. Šis būdas greičiausiai ir be jokio galvos skausmo gauti pinigus už mišką.

Kitas būdas- galite parduoti medieną išsikirtimui. Tačiau šiuo atveju jums reiks rūpintis miško atsodinimu, jo priežiūra. Jei parduodate medieną išsikirtimui jūs ir toliau liekate miško savininkas. Tad miško atsodinimo, priežiūros darbai ir toliau lieka jūsų atsakomybei. Taip pat svarbu, kad prižiūrėtumėte, kad miško nebūtų iškirsta per daug.