Ginklo laikymo taisyklės

Jeigu Lietuvoje norite nusipirkti ir turėti ginklą, jums bus neišvengiamai reikalingas safe room. Kitaip neturėsite, kur jo laikyti. Ir tai, ne tik patogumo dalykai, bet ir teisiniai. Pagal visus galiojančius įstatymus, net paprastam savigynos ginklui reikalingas safety room. Kitaip dar vadinamas seifu. Seifas gali būti įrengiamas kaip kambarys su specialiomsseifo šarvuotomis durimis, o gali būti ir kaip seifas iškart perkamas. Kviečiame susipažinti su ginklų turėjimo taisyklėmis, kurios nuolat keičiasi.

Galimybės lyginant su kitomis šalimis

GinklaiApskritai, Lietuvoje nėra taip jau blogai ginklų legalizavimo klausimu. Juos galima turėti ir tarnybinius, ir savigynai, ir medžioklei. Yra apribojimų, neleidžiančių turėti ginklus žmonėms, sergantiems ar sirgusiems psichinėmis ligomis. Taip pat reikia išlaikyti testus ir praeiti nedidelius mokymus, kuriuose supažindinama su ginklo laikymu, saugojimu ir pan. Tačiau iš esmės, ginklus gali turėti ir įsigyti beveik bet kas. Lyginant su dauguma Europos šalių, tai yra daug labiau ir laisviau leidžiama nei kitur. Žinoma, su kokia nors Amerika jau nepalyginsime, nes ten šiaip visi gali lengvai turėti ginklus ir šauti į žmogų, kuris tiesiog pasirodė jūsų kieme.

Kas ką gali įsigyti

Žmonės, kuriems reikalingi ginklai savigynai, gali gana lengvai įsigyti tokius ginklus, kurie yra gana maži. Jie nėra patys galingiausi, bet į juos dedasi ne vien guminės ar druskos kulkos, dedasi ir tikri šratai. Todėl tai yra tikri šaunamieji ginklai. Gali būti maži revolveriai, pistoletai. Juos esant poreikiui galima nešiotis (kiekvieną pagal taisykles – pavyzdžiui, daugumos negalima užtaisytų ir su šoviniais, tai turi būti atskirai laikoma). Tik negalima ginklų rodyti nešiojantis, taip pat draudžiama juos naudoti prie žmonių. Kita vertus, jeigu jus užpuola viešoje vietoje, žmonių neišvengsi. Taip pat sportinį ir medžiotojų pažymėjimus turintys žmonės legaliai gali įsigyti ir ilgavamzdžius, medžioklinius šautuvus. Juos privaloma laikyti specialiuose dėkluose, kai jie yra transportuojami, ir juos galima naudoti tik medžioklėje.

Ginklų laikymas

Viena iš sąlygų, bet kuriuo atveju turint ginklus namie, laikyti juos seife. Tai būtina saugumo priemonė siekiant, kad jais nepasinaudotų kažkas kitas, kam nevalia. Tai galėtų sukelti pavojų. Todėl, jeigu manote, kad negalėsite nusipirkti seifo, nepakaks pinigų, tai ir dėl ginklo nesivarginkite. Taip pat svarbu gauti leidimą ir registruoti ginklą. Neregistruotas ginklas yra nelegalus, o tai gali patraukti į didelę teisinę atsakomybę.