Atvykus į senus namus: vonia

Vonių remontasVieni žmonės atvykę nuomotis namų, tiki viskuo, ką mato. Kiti netiki, o mato perspektyvą, pavyzdžiui, kas būtų po to, kai būtų atliktas vonios restauravimas, vienur kitur pakeistas tapetas. Daugiausia išlošia, aišku, tie, kurie mato giliau, o ne tik vadovaujasi pirmuoju impulsu. Jeigu turite bent kelias dienas persikraustymui, o vietą ketinate nuomotis ilgesniam laikui, būsite protingi, jeigu galvosite ne apie tai, kaip viskas atrodo dabar, o apie tai, kaip viskas atrodys po kelių dienų, kai padarysite ten kosmetinį remontą. Dažnai viena bjauresnių ir labiausiai apleistų vietų senuose butuose būna vonios kambarys. Priežastys suprantamos: nuolatinė drėgmė greičiau ardo visą dekorą, o bet kokių papuošimų, paveikslų, kilimų ar kitų dalykų, kuriais visur kitur įprasta maskuoti netobulumus bei nukreipti dėmesį, ten nepadėsi. Juk vonia pirmiausia rūpi funkcionali, tvarkinga. Ten nuolat šlapia ir bet ko nepridėsi. Tad tikėtina, kad atsikrausčius į naują tokią vietą, teks pirmiausia pradėti nuo vonios restauravimo. Ką tada darysite?

Pačios vonios restauravimas

Specialios įmonės gali už simbolinę kainą restauruoti senas keramikines bei kitokias vonias. Nesimatys jokio išdaužyto emalio, atsiras spalvos, kur nukritę dažai, viskas blizgės ir bus prikelta gyvenimui. Nepatinka išdaužyta, ruda ir tarsi tik išmetimui tinkanti vonia? Tempkite ją restauravimui ir iš pabaisos priešais jus atgims gražuolė.

Tapetų pakeitimas

Labai gera mintis yra vonioje pakeisti tapetus. Galbūt ten viskas viduje jau bus nubyrėję, pageltę ar nuskilę. Gal likę gabalai aptrupėjusių plytelių. Tačiau jūs galite pakeisti tapetus ir viskas bus puiku. Tad taip ir padarykite, tuomet pamatysite, kad tapetų pakeitimas vonioje jai suteiks visiškai naują išvaizdą. O taip pat ją suteiks ir nauja dušo užuolaida. Meskite lauk tą seną, šlapią ir tokią geltoną, kad net jos rašto jau nebesimato, užuolaidą. Jums jos nereikia. Jums reikia naujos ir spalvotos užuolaidos. Tą patį galite padaryti ir su vonios užuolaida ant lango. Kartais vienspalvis gražus audinys yra tas dalykas, kuris iškart pakeičia situaciją.

Linoleumas

Būtinai pakeiskite linoleumą, nes senasis tikrai bus pageltęs, užsiraičiusiais kraštais, kur nors įplyšęs, o gal net ir prikaupęs pelėsio. Keli kvadratiniai metrai PVC dangos kainuos nedaug, o efektas iškart bus stulbinantis. Dabar beliko išvalyti viską, ką įmanoma ir jūsų vonia kaip nauja. Jeigu trūksta žavesio, dar galite pakabinti naują veidrodį ir lentyną.