10 strategijų, kaip kaskart laimėti „Catan“ žaidimą

Žaidimai"Katanas" – tai įdomus ir labai strategiškas stalo žaidimas, kuriame žaidėjai turi rinkti ir prekiauti ištekliais, kad galėtų statyti kelius, gyvenvietes ir miestus. Tačiau laimėti žaidimą ne visada lengva. Laimei, yra keletas patikimų strategijų, kurios padės laimėti "Catan" kiekvieną kartą. Profesionalaus "Catan" žaidėjo patarimai padės jums tapti žaidimo meistru ir garantuos pergalę. Šios 10 strategijų – nuo šansų supratimo iki maksimalaus išteklių panaudojimo ir protingos prekybos – suteiks jums pranašumą, kurio reikia, kad taptumėte "Catan" čempionu. gameplay.lt ir naujausių žaidimų apžvalgos.

Suprasti žaidimo šansus

Nors gali atrodyti, kad tam tikrų skaičių tikimybė ant kauliukų yra atsitiktinė, iš tikrųjų yra tam tikrų tendencijų, kuriomis galite pasinaudoti žaidimo metu. Dažniausiai pasitaikantys skaičiai yra 2, 4 ir 5. Kiekvienas iš jų pasirodo maždaug 26 % visų metimų. Mažiausiai paplitę skaičiai yra 8 ir 9, kurių kiekvienas pasirodo tik 9 % metimų. Šie skaičiai ant lentos atspausdinti mažėjančia tvarka: dažniausiai pasitaikantys skaičiai yra viršuje, o rečiausiai pasitaikantys – apačioje. Todėl yra didesnė tikimybė, kad išmesite skaičius, esančius lentos viršuje, nei skaičius, esančius lentos apačioje. Tai gali suteikti nedidelį pranašumą, kai reikia nuspręsti, kuriuos skaičius pasilikti, o kuriuos mesti iš naujo.

Geriausiai išnaudokite savo išteklius

Norėdami laimėti žaidimą, turite surinkti kuo daugiau išteklių. Kuo daugiau išteklių turite, tuo daugiau galite pastatyti ir tuo arčiau esate prie žaidimo laimėjimo. Tai reiškia, kad labai svarbu nepraleisti nė vienos progos pasiimti išteklių. Todėl turėtumėte atkreipti ypatingą dėmesį į žaidimo lentos kraštuose esančius skaičius. Kai vienas iš kraštinėse esančių skaičių sutampa su vieno iš jūsų kelių ar gyvenviečių numeriu, jūs pasiimate išteklių. Tai vadinama išteklių vagyste ir yra puikus būdas padidinti savo atsargas ir užstoti priešininkus.

Sudarykite protingus sandorius

Sandorių sudarymas su kitais žaidėjais yra labai svarbi kiekvieno "Katano" žaidimo dalis. Tačiau norėdami būti sėkmingi, privalote įsitikinti, kad kiekvienas sandoris bus naudingesnis. Geriausias būdas tai užtikrinti – įsitikinti, kad visada prekiaujate pelningai. Kitaip tariant, sandorį turėtumėte sudaryti tik tada, jei esate garantuotas, kad gausite daugiau nei atidavėte. Jei sandoris yra pelningas abiem žaidėjams, jis vadinamas sąžiningu sandoriu.

Statykite netoli uostų

Jei gyvenvietę ar miestą pastatysite netoli uosto, kiekvieno raundo pabaigoje iš to uosto galėsite pasiimti ne vieną, o du išteklius. Tai didžiulis pranašumas, galintis padėti greičiau statyti ir greičiau laimėti žaidimą. Uostai yra labai naudingi, tačiau jie taip pat labai reti, todėl dėl jų karštai varžosi visi žaidėjai. Geriausias būdas gauti vieną iš šių riboto tiražo vienetų – kuo greičiau statyti netoli vieno iš jų.