10 geriausių metų futbolo naujienų istorijų

Futbolas yra viena didžiausių sporto šakų pasaulyje, ir kiekvienais metais jis atneša daugybę naujų istorijų ir akimirkų, kurios pavergia milijonų gerbėjų visame pasaulyje širdis ir vaizduotę. Pastarieji 12 mėnesių buvo ne išimtis – nuo įvarčių, perėjimų iki vadovų pasikeitimų. Pasibaigus 2019/2020 m. sezonui, metas apžvelgti 10 svarbiausių metų futbolo naujienų. Nuo didžiausių perėjimų iki kontroversiškiausių akimirkų – tai istorijos, kurios 2020 m. apskriejo futbolo pasaulį ir išliks atmintyje ilgus metus. Taigi, nieko nelaukdami pasinerkime į tai, ką turite žinoti apie 10 svarbiausių metų futbolo naujienų istorijų. golas2017.lt apie futbolą ir ne tik.

2020 m. Čempionų lygos finalas

GolasČempionų lygos finalas yra prestižiškiausios klubinio futbolo rungtynės pasaulyje, kurias stebi sirgaliai visame pasaulyje. 2019 m. finale Ispanijos klubas "Barcelona" susitiko su Italijos čempionais "Juventus". 2020 m. Čempionų lygos finale žaidė tik anglai: "Manchester United" priėmė "Tottenham". Rungtynės vyko Londono "Wembley" stadione ir baigėsi 2:1 "United" naudai, o įvarčius įmušė Paulis Pogba ir Marcusas Rashfordas. Vienintelis "Spurs" įvartis buvo "United" gynėjo Philo Joneso įvartis į savo vartus. Tai buvo pirmas kartas, kai "United" laimėjo Čempionų lygą, ir pirmas kartas nuo 2008 m., kai Anglijos klubas iškėlė šį trofėjų.

Rekordinis Neymaro perėjimas

Vienas didžiausių dešimtmečio futbolo perėjimų buvo brazilų puolėjo Neymaro perėjimas iš "Paris Saint-Germain" į Madrido "Real". Šis perėjimas buvo bene brangiausias futbolo istorijoje. Neymaras, laimėjęs du FIFA "Auksinio kamuolio" apdovanojimus geriausiam pasaulio futbolininkui, turėjo galiojančią sutartį su PSG. Tačiau jo išlaisvinimo sąlyga siekė 222 mln. eurų. Madrido "Real" aktyvavo išlaisvinimo sąlygą, tačiau po užsitęsusių derybų PSG ir Neymaras galiausiai susitarė dėl rekordinės pasaulyje 375 mln. eurų perėjimo sumos. Neymaro perėjimas buvo didžiausia futbolo metų naujiena.

Mauricio Pochettino iškilimas ir nuopuolis

Daugeliu atžvilgių "Tottenham Hotspur" sėkmė 2020 m. futbolo sezone yra vadovo Mauricio Pochettino karjeros mikrokosmosas. Pochettino, buvęs Argentinos rinktinės žaidėjas, prie "Spurs" prisijungė 2014 m., pakeitęs Timą Sherwoodą. Pirmąjį jo vadovavimo sezoną "Spurs" užėmė šeštąją vietą "Premier" lygoje, tačiau nuo to laiko tik kartą nepavyko patekti į geriausiųjų ketvertą. 2019 m. "Spurs" laimėjo "Premier" lygą ir šalies taurę, už tai Pochettino pelnė Metų vadovo apdovanojimą. Tačiau kitą sezoną "Spurs" toli gražu nebuvo tokie sėkmingi – užėmė trečiąją vietą lygoje, neiškovojo trofėjaus ir iškrito iš Čempionų lygos pusfinalyje. Pirmą kartą per savo vadovo karjerą Pochettino buvo atleistas.