Kompiuteriai ir jų ateitis

Jau dabar sunku patikėti, kiek daug sudėtingų funkcijų ir loginių užduočių vienu metu gali atlikti kompiuteriai. Jie tapo mūsų asmeninio gyvenimo, verslo, komunikacijos įrankiais, be kurių jaustumėmės tarsi be rankų. Tačiau daugelis mūsų nė neįsivaizduoja, kad kol patys kompiuterius naudojame įprastoms ir kasdienėms reikmėms, mokslininkai bei programuotojai visame pasaulyje kuria sistemas, kurių pagalba kompiuteriai ateityje taps robotais, su kuriais galėsime kalbėti ir diskutuoti tarsi su tikrais žmonėmis.

Kompiuterių ateitisJau kurį laiką naujausių technologijų kūrėjai yra įdiegę programą, kurios pavadinimas – Komunikavimas su Kompiuteriais. Jos sukūrimu buvo siekta suteikti tokią funkciją, kuria kompiuteriai galėtų komunikuoti panašiai kaip žmonės – kalbėdami, naudodami veido išraiškas ir gestus. Manoma, jog tai gali pasitarnauti gerinant mūsų darbo kokybę ir produktyvumą: kompiuteriai turi tam tikrų gebėjimų, kurių negali atlikti žmogus ir atvirkščiai, tad tokia sąjunga leistų pasiekti itin pažangių rezultatų medicinos, mokslo, fizikos ir kitose srityse. Kai kurie žmonės tikisi, jog tokių atradimų pagalba kompiuteriai galėtų praplėsti ir įvairių žaidimų, naršymo, mokymosi galimybes.

Taip pat pranašaujama, jog po gero dešimtmečio mus supantys daiktai bus kompiuterizuoti. Tai reiškia, kad išmanūs bus toli gražu ne tik kompiuteriai, telefonai ar planšetės – tokiais taps ir šaldytuvai, automobiliai, dulkių siurbliai ir kiti buities prietaisai.

Planuojama, kad smarkiai keisis nešiojami kompiuteriai bei jų galimybės ir dizainas. Tikėtina, jog ateityje iš šio įrenginio liks tik griaučiai. Ką tai reiškia? Įrenginiai turės tik itin siaurą ir kompaktišką monitorių, bateriją bei klaviatūrą. O tam, kad nešiojami kompiuteriai veiktų, bus naudojamasi išmaniaisiais telefonais, kurie prijungiami prie prietaiso. Beje, tokių kompiuterių prekyboje galite rasti jau dabar, tik žmonės dar nepakankamai priprato prie minties, jog kompiuteris gali veikti tiesiog telefono pagalba. Ne iki galo išvystytos ir jo galimybės, kurios kol kas neprilygsta įprastiems nešiojamiems kompiuteriams.

Dar viena ateities vizija – kompiuteriai su sensoriniais ekranais. Toks ekranas gali nesudėtingai atpažinti prisilietimo prie jo paviršiaus vietą. Prietaisas atpažįsta piršto, rankos ar specialaus rašiklio prisilietimą. Liečiant ekraną galima valdyti žymeklį, pasirinkti elementą ir pan.: atlikti veiksmus, kurie, dirbant su paprastu ekranu, atliekami pele arba klaviatūra.