Kokią nuotaiką kurs šviestuvo gaubtas

Namuose šviestuvų gaubtai gali turėti visiškai atskirą vaidmenį, jeigu jie pasirinkti ne atsitiktinai dairantis „kasbūtų gražiau“, o tiksliai žinant, kas tai yra gražus interjeras, ir mokant sukurti tas erdves taip, kaip to tikrai nori. Kaip pasirinkti gražų šviestuvo gaubtą, ko tikėtis iš skirtingų gaubtų ir iš tiesų kokias nuotaikas jie gali padėti sukurti?

Senovinę, vintažinę

ŠviestuvaiPats paprasčiausias būdas sukurti senovinio klasikinio interjero įspūdį, tai parinkti kelias labai ryškias senovines detales. Nereikia savo namų paversti etnografiniu muziejumi ir apdaryti taip, kad nė vieno neliktų naujo daikto. Pakanka kelių akcentų, kurie galėtų būti, pvz., šviestuvų gaubtai. Jie – turintys itin gerą senovinio įspūdžio užtaisą dalykai. Ypač, kada jie yra medžiaginiai, iš audinio, dar ir su kokiais nors kutais, kitais senoviniais vintažiniaiselementais – tai tobula priemonė sukurti senovės įvaizdį.

Keis šviesos spalvą

Ką dar gali padaryti skirtingi šviestuvų gaubtai? Jie gali būti ne tik patys kaip interjero dalis, bet ir reguliuojantys šviesą. Jeigu gaubtas bus skaidresnis, per jį praeis daugiau šviesos. Jeigu jis nebus skaidrus, o dar ir bus tamsesnis, šviesa eis tik per ten, kur gaubto nėra. Jeigu gaubtas bus pusiau skaidrus ir padengtas tam tikra spalva, turėsime spalvotą apšvietimą. Tokiu būdu galima sukurti mėlyną šaltą šviesą, šiltą raudoną ar morkų spalvos, geltoną ir kitokias šviesas, kokių tik norime. Taip pat gaubtas pats gali ir stiprinti šviesumą, jeigu jis yra baltas arba turintis daug skaidrių, atspindinčių detalių. Ar žinote, kaip atrodo švyturio šviestuvas? Jis sudarytas iš milžiniškų persiklojančių lęšių, kurie laužia ir stiprina šviesą, nors pati lemputė tame gaubte yra įstatoma paprasta. Taigi, ir jūsų namų šviestuvai iš tiesų su savo gaubtu gali sustiprinti šviesą, ir jums tai nekainuos, nereikės pirkti stipresnių lempučių.

Leis nukreipti šviesas

Neskaidrus ir šviesą tarsi izoliuojantis gaubtas leis ją nukreipti pasirinkta kryptimi, jeigu to reikės. Tai pravertu sieniniams ar lubiniams šviestuvams su keliomis judinamomis galvomis. Arba stalo šviestuvui, kai tai yra darbo stalas.

Stilius

Modernus interjeras dabar gali būti kuriamas su labai keistomis formomis, o tas formas gali suteikti taip pat ne kas kitas, o būtent šviestuvo gaubtas. Taigi, tai gali būti dar vienas darbas, kurį nudirbs tinkamai parinktas šviestuvo gaubtas. Žaismingas interjeras gali būti, jeigu gaubtas linksmų formų ir puoštas atitinkama ornamentika, spalvomis.