Trumpai apie medienos apdailą

Namų įrangaInterjero dizainas atsiskleidžia per daugybę skirtingų elementų. Visų pilma tai vidinė apdaila, tada baldai, inerjerodetalės, netgi tokie smulkūs elementai kaip vazos, staltiesės ar pagalvėlės. Tyrbūt daugelis sutiks, kad vienas geriausių ir lengviausių būdų sukurti malonią ir jaukią namų aplinką yra dailylenčių panaudojimas. Dailylentes žmonės renkasi nuo seno ir gana dažnai – daugybės paviršių imitacija, puikus dizainas bei įvairovė – tai, kas žavi ir skatina žmones rinktis. Kadangi pagrindinė dailylenčių gamybos žaliava yra mediena, ji turi puikų vardą tarp ekologijos šalininkų. Taip pat reikia paminėti, kad tokia apdailos medžiaga yra itin lengvai apdirbama, todėl tie, kurie apdailai renkasi būtent šį apdailos šaltinį, tausoja gamtą.

Dailylentės – nuo seno

Jeigu žvilgtelėtume į kelių kartų gyvenimą per pastarąjį šimtmetį, pamatytume, kad dailylentes labai vertino ir dažnai naudojo mūsų senoliai. Vėliau sekė periodas, kai žmonės ėmė labiau vertinti dažytus paviršius, sienas imta dažyti žymiai dažniau, dažymas, kaip apdailos būdas, buvo naudojamas ir išorės apdailai. Tendencija apdailai naudoti dailylentes išaugo, kada visuomenė ėmė labiau rūpintis ekologija ir pramonėje, statyboje bei dizaino srityse naudoti natūralias medžiagas. Įmonė UAB „Doneris“ jau ne vienerius metus verčiasi įvairiausio tipo lentų gamyba. Čia gaminamos lauko apdailos lentos, vidaus apdailos lentos, grindų lentos, terasų lentos, taip pat rengiami medinių namų projektai, pirties mediena, tarinė mediena ir panašiai. Lauko apdailos lentos paprastai gaminamos iš tokių medžių kaip eglės, pušies, taip pat sibirinių eglių bei pušų rūšių. Vidaus apdailai dažniausiai taip pat pasirenkama ta pati mediena. Tokios dailylentės naudojamos palėpėms, koridorių iškalimui, paprastai produkcija atitinka A ir B kokybės standartus. Medis žavi žmones savo natūraliu kvapu, kuriamu jaukumo įspūdžiu, ypač artimas jis yra mūsų – šiaurietiškom kultūrom. Kadangi mediena yra ekologiška ir itin švari statybinė medžiaga, žmonės ją dažnai renkasi nedidelių sodo namelių, pirčių ar net gyvenamųjų namų statybai. Internetinėje svetainėje Geroslentos.lt pateikiama informacija, kad visai neseniai mokslininkai nustatė, jog medžio spalva ir net natūralus jo aromatas žmogų veikia ypač raminančiai, teigiamai veikia centrinę nervų sistemą, sudaro puikias sąlygas pilnaverčiam poilsiui. Turbūt vien todėl neturėtų kilti klausimas, kodėl dauguma kaimo sodybų yra būtent medžio pagrindo. Natūrali mediena, vidinė ir išorinė apdaila – tikrai maloniai nuteikia nervų sistemą.

Medis – ir sienose, ir grindyse

Reikia paminėti, kad medžio pagrindas naudojamas ne tik išorinėje ir vidinėje sienų apdailoje. Tai itin populiaru grindų rengime. Medinės grindys nuo seno buvo pačios populiariausios, lengviausiai prižiūrimos ir garantuojančios kokybę. Salonas „Europos parketas“, įsikūręs Teatro gatvėje Vilniuje savo internetinėje svetainėje pateikia puikų medinių grindų katalogą. Parketas čia įvairiausių rūšių. Bendrovė parduoda trisluoksnes parketlentes, taip pat masyvo grindis, taip pat reikėtų paminėti raštuotą skydinį parketo porūšį, kuris ypač populiarus tarp klientų, priimančių ekstravagantiškus interjero sprendimus. Bambuko grindys, ąžuolinės grindys, terasos, grindys vonioms bei baseinams – pagrindinė salono „Europos parketas“ produkcija, kuri, tiesa, vis plečiasi, o pasirinkimas auga. Štai Vaidotas iš Kauno, statydamasis vasarnamį netoli Elektrėnų, buvo nusprendęs, kad grindis naujam vasariškame būste dės būtent medines. Kadangi vyrui ypač svarbus tinkamas ir skoningas teikiamų paslaugų bei produkcijos pateikimas, vyras nepabijojo nuvykti net į sostinėje esantį saloną „Europos parketas“. Vyrą sužavėjo patraukli internetinė, išsamus katalogas ir kokybiški produktų aprašymai. Reikia paminėti, kad dailylentes ir parketą vyras nusižiūrėjo iš vizualiai pateiktų interjero pavyzdžių. Svarbiausia – dėmesys klientui ir aukštos kokybės produkcija/