Dviaukštėse lovose – prisiminimai apie vaikystę

Lovos vaikamsTiek seniau, tiek šiais laikais kuriant vaikų miegamąjį, populiarus baldas yra dviaukštės lovos vaikams. Jos yra ekonomiškos, užima mažiau vietos, o vaikams dažniausiai taip miegoti smagu. Vaikai yra maži ir vikrūs, ir jiems taip miegoti visada yra labai patogu. Tad ką dar apie dviaukštes lovas reikėtų pasakyti? Tik tai, kad jos ir dabartiniams suaugusiems žmonėms kelia daug prisiminimų ir nostalgijos. Pakalbinome keletą žmonių ir paprašėme, kad jie pasakytų savo prisiminimus apie dviaukštę lovą.

Primena, kaip miegodavo su broliu

Užkalbinta Giedrė sako, kad šitaip vaikystėje nakvodavo su broliu. Ji – pirmame aukšte, jis – antrame. „Aš kartą irgi prašiau, kad man leistų miegoti viršuje, bet ten užlipusi supratau, kad tai ne man. Tikrai ne taip ir smagu kabarotis į viršų. Be to, visą laiką graužia sąžinė, kad vartantis sukeli didelį garsą. Daug geriau gulėti apačioje ir keikti viršuje gulintį brolį, jog jis kažką daro ne taip, o ne pačiai būti dėl visko kalta. Prisimenu, kad pas mus buvo net kelios dviaukštės lovos vaikams. Pirmoji buvo tada, kai mūsų namas dar buvo mažas ir turėjo tik pirmą aukštą. Vėliau vieną vasarą vyko statybos – namo plėtra. Taigi, atsirado antrasis aukštas, o jame ir nauji kambariai. Tada ir nauja lova buvo pagaminta. Tiesa, tada kitaip nei dabar, tėvai dažnai viską patys darydavo, nes buvo sovietmetis. Dabar gražiausios dviaukštės lovos pardavinėjamos baldų parduotuvėse, kurias gali net ir internetu pasiekti. Mūsų lovos dalys dar ir dabar mėtosi kažkur sandėlyje, ir ji yra visa apklijuota senais lipdukais“, – pasakoja Giedrė.

Primena nakvynę hostelyje

Kitam vaikinui, Vytautui, dviaukštės lovos primena visai ne vaikų kambarius, o keliones po įvairias šalis. „Keliauju jau nuo senų laikų, tačiau paprastai neturiu tiek pinigų, kad galėčiau nuomotis kažkokius nuostabius apartamentus. Taigi, dažniausiai tenkinuosi kokiais nors pigesniais variantais. Ir šiais metais buvo tas pats. Arba tiesiog nakvoju pas žmones nemokamai, arba išsinuomoju tikrai pigią nakvynę hostelyje. Štai tokiose vietose dažniausiai ir būna dviaukštės lovos. Vieną kartą taip juokingai nutiko, kad bijojau, jog mane apvogs, todėl laikiau piniginę po pagalve. Ir naktį ta piniginė kaip tik ir iškrito žemyn – tiesiai žmogui iš pirmo aukšto, jam ant galvos. O juk būtent jo ir bijojau, kad jis gali naktį mane apkraustyti ir ką nors pavogti. Kokių tik kuriozų per tas keliones nebūna“, – su šypsena sako Vytautas.