Stoglangių kainų tendencijos

Beveik kiekvieno nuosavo namo šeimininko svajonė yra erdvi, moderniai įrengta palėpė, kurioje vaizdą tiesiai į dangų atveria dideli stoglangiai. Anksčiau palėpės buvo laikomos tamsiomis ir vėsiomis patalpomis laikyti mažai naudojamus ar nelabai reikalingus daiktus, kuriuos gaila išmesti, tačiau šiandien palėpė asocijuojasi su nuostabiu ir erdviu miegamuoju su stoglangiu virš lovos. Stoglangiai kaina žengė į priekį nuo senesnės kainos pasiūlos – šiandien jie žymiai pigesni, lygiai taip pat didelį žingsnį žengė ir pačių stoglangių dizaino, funkcionalumo ir alternatyvų klausimu. Tačiau stoglangių kaina vis tiek yra didesnė nei įprastų sieninių langų. Dažnai iškyla klausimas: „kodėl?“, todėl šiandien nutarėme aptarti pagrindines kainų skirtumo priežastis.

Ar tikrai brangiau?

Stogo langaiVisų pirmiausia, stoglangiai kaina skiriasi nuo sieninių langų tuo, jog jų konstrukcija, mechanizmai ir funkcionalumas yra kur kas sudėtingesnis nei bet kurie sieniniai langai. Dėl šių priežasčių kyla tiek pati stoglangio kaina, tiek ir jo įmontavimo kaštai. Norint savo palėpėje įmontuoti stoglangius dažnai tenka kreiptis į šios srities specialistus, mat nekvalifikuoti meistrai gali nesugebėti atlikti šio darbo tinkamai.

Stoglangiai beveik visuomet yra storesnio ir brangesnio stiklo, jų vieta reikalauja didesnio atsparumo lygio bet kokiems krituliams, mat priešingai nei su įprastais langais, stoglangiai visiškai tiesiogiai ir maksimaliai stipriai bus susiję su oro sąlygomis – sniegu, kruša, stipriu vėju ar lietumi. Stiklas dažnai turi būti pasirenkamas itin atsparus svoriui ir įbrėžimams, nes niekada nežinai kokio storio sniego patalas ar kokia medžio šaka užkris ant jūsų stoglangio. Palėpė – visada kur kas didesnė patalta nei kambarys, todėl išvėdinti ją yra kur kas sunkiau, todėl stoglangiai turi turėti gerą ventiliavimo ir šviesos pralaidumo sistemą, tik taip išlaikysite harmoniją tarp lauko ir patalpų.

Rekomenduojame investuoti į stoglangius ir negailėti pinigų (yra net galimybė mokėti lizingu), nes nekokybiški stoglangiai ateityje gali atsieiti kur kas brangiau, pradedant nuo montavimo kaštų išaugimo iki papildomų išlaidų dėl langų nefunkcionalumo. Ar tikrai stoglangiai brangiau nei įprasti langai? Nors stoglangiai kaina yra didesni už įprastas sienas, tačiau paprastai įprastų sienų kaina yra kur kas didesnė nei stogo, tad dažnai už stogą įprastas didesnis sienų plotas išlygina kainą ar net padaro sieninių langų ir sienų kainas aukštesnes, nei patys brangiausi stoglangiai.