Požymiai rodantys, kad reikalinga psichologinė pagalba

Psichikos sveikatos centrasPsichologinė būsena priklauso nuo įvairių sąlygų ir paties žmogaus gebėjimo susitvarkyti su savo emocijomis. Šiuolaikinis psichikos sveikatos centras siūlo įvairias paslaugas, tačiau ne visi žmonės supranta, kada jiems ar jų artimiesiems reikia psichologinės pagalbos. Labai svarbu suprasti, kad laiku suteikta pagalba gali išgelbėti gyvybę bei pagerinti gyvenimo kokybę. Todėl reikia žinoti, kurie atvejai reikalauja ypatingo dėmesio.

Pati pažeidžiamiausia grupė yra vaikai ir paaugliai. Jie dar nemoka kaip tinkamai susitvarkyti su pasikeitusiomis sąlygomis ar nutikus tam tikriems gyvenimo įvykiams. Labai svarbu pastebėti požymius, kurie aiškiai parodo, kad vaikui ar paaugliui reikalinga profesionali pagalba. Patys pagrindiniai požymiai rodantys, kad kažkas blogai yra tokie kaip pakitusi nuotaika, kuri arba staigiai keičiasi iš geros į blogą ir atvirkščiai, arba ilgam laikui dingusi gera nuotaika. Taip pat gali būti pastebimas irzlumas, baimė, pyktis, agresija, užsisklendimas. Kitaip sakant, jeigu pastebite kažkokius pasikeitimus elgesyje, tai reikia pradėti ieškoti priežasčių ir pagalbos. Dažnai vaikų ir paauglių psichologiniai pakitimai įvyksta dėl pasikeitusių sąlygų, pavyzdžiui, tėvų skyrybų ar naujos mokyklos. Taip pat tai gali būti susiję su artimųjų netektimi ar sunkiomis jų ligomis. Aiškintis priežastį ir nustatyti, kaip spręsti problemas, turi patyręs psichologas, o jeigu prireiks tai ir psichiatras.

Suaugusiųjų psichologinių susirgimų priežastys panašios į vaikų ir paauglių. Jie taip pat dažnai turi įvairių psichologinių problemų, kai kinta gyvenimo aplinkybės, tačiau jos kitokios. Dažniausiai tai susiję su darbo praradimu, artimųjų netektimi, namų praradimu. Taip pat galimos ir kitos priežastys. Pavyzdžiui, moterims dažnai būna pogimdyvinės depresijos, o vyrams vidurinio amžiaus krizės laikotarpis taip pat ne iš lengvųjų. Tokiais atvejais gali padėti psichikos sveikatos centras. Tokiuose centruose dirba skirtingos specializacijos specialistai, kurie pagal nustatytą diagnozę ar pagalbos pobūdį gali suteikti reikiamas paslaugas.

Vienas iš svarbiausių požymių, rodančių, kad reikalinga skubi pagalba ir artimųjų palaikymas – mintys ar pokalbiai apie savižudybę. Tai pats rimčiausias ženklas, kad žmogaus psichologinė būklė yra labai bloga. Tokiems žmonėms reikalinga skubi pagalba neatidėliojant apsilankymo pas psichologą, o prireikus ir pas kitus specialistus. Taigi, jeigu jūsų artimasis ar jūs pats turite minčių apie savižudybę, tai reikia kuo greičiau ieškoti pagalbos pas specialistus, kurie galės jums padėti. Tai nėra tik tušti pokalbiai. Tai labai rimtas ženklas, kad žmogus patiria daug neigiamų emocijų.