Paskolą iš žmonių gauti paprasčiau

Paskolos is zmoniuAtrodo, kad dar vakar paskolas išdavė tik bankai. Vartojimo paskolos buvo vienintelės, ką buvo galima gauti paprastam žmogui. Bet tarp tų žmonių taip pasiskolinti galėjo tik išrinktieji. Bankai – ypač skandinaviški – skolino labai atsakingai ir taikė griežtas sąlygas. Sutartyje buvo numatoma labai aukšta pajamų riba, kurios neperžengė piliečiai galėjo net nesitikėti gauti paskolos vartojimui. Tokia jau buvo bankų praktika.

Bet neužtruko atsirasti greitieji kreditai. Juos išdavinėjo ne bankai, o naujai atsidariusios bendrovės, kurios pradžioje atvyko iš užsienio ir nepradėjo, bet tiesiog tęsė užsienyję pradėtą veiklą Lietuvoje. Greitąjį kreditą išduodavo daug lengviau, todėl jį gauti galėjo iki tol negalėję pasiskolinti piliečiai. Tokia niša susidarė, nes bankai nenorėjo skolinti daugumai žmonių, kurie neatitiko griežtų banko vartojimo kredito sutartyje surašytų punktų sąlygų. Greiti kreditai tokiems piliečiams buvo išdavinėjami lengvai, o jų paklausa irgi buvo nemaža. Bet su laiku net greiti kreditai pasidarė ne tokie lengvai suteikiami. Bedarbiams, mažas pajamas gaunantiems piliečiams ir tokiems, kurių įsiskolinimai verčiasi per galvą, jau greito kredito gauti taip paprastai nebegalėjo.

Neužtruko atsirasti paskolos iš žmonių, nes net greiti kreditai paliko plačią nišą kitos srities paskoloms. Ta niša atsirado iš poreikio gauti greitą kreditą su visais patogumais, kuriuos jis sąlygoja, bet iš nenoro mokėti tiek brangiai. Tikriausiai priminti net nereikia, kad greiti kreditai yra brangūs. Jų kaina matuojant metine palūkanų norma gali būti nuo kelių kartų didesnė už vartojimo paskolų siūlomą normą. Prieš paskolas iš žmonių piliečiai buvo atsidūrę sudėtingoje padėtyje: gauti paskolą reikia ir greitas kreditas yra vienintelis pasirinkimas, bet nesinori mokėti taip brangiai. Paskolos iš žmonių viską pakeitė, nes pasiūlė visus greito kredito patogumus, bet už minimalią kainą. Visais atvejais pasiskolinti iš žmonių buvo pigiau už paskolą iš banko, o tai daug ką pasako.

Greti kreditai – nesvarbu ar išduodami bendrovių ar žmonių – turi svarbų privalumą. Abu jie gali būti išduodami kai žmonės turi blogą kredito istoriją. Tik bankai į ją kreipia dėmesį, o žmonėms ir bendrovės ta istorija mažai te rūpi. Greiti kreditai su bloga kredito istorija atsirado kartu su kreditų atėjimu į Lietuvą, nes buvo pastebėta, kad kredito istorija nenulemia ar pilietis paskolą grąžins ar ne. Tai turi ribotą įtaką tai tendencijai. Todėl paskolos su bloga kredito istorija pošiai dienai yra išduodamos yra nebuvo paveiktos jokių įvestų apribojimų greitų kreditų išdavimui. Geriausia paskolų su bloga istorija ieškoti pas žmones, nes tik paskolos iš žmonių gali būti išduotos su mažiausia metine palūknų norma. Dar geriau, kad daug žmonių konkuruotų vienoje vietoje, o taip pasiskolinti iš žmonių bus paprasčiau nei bet kada.