Parama saulės elektrinėms

Lietuviai, ieškodami tvarių investicijų galimybių, vis daugiau domisi saulės elektrinėmis. Kiekvienais metais sparčiai didėja gyventojų, tampančių energijos gamintojais ir vartotojais. Vyriausybės skiriama parama saulės elektrinėms tai dar vienas stimulas žmonėms investuoti į šią sritį. Nuo 2016 iki 2019 metų gaminančių vartotojų skaičius išaugo beveik keturiolika kartų. 2016 metais jų buvo 248, o 2019 metais jau 3400.

2020 metais gyventojams buvo skirta 9 mln. eurų suma paramai saulės elektrinėms (2019 metais – 6,2 mln.). Iš jų 4,5 mln. – įsirengti jėgainę individualiuose namuose ir 4,5 mln. – įsigyti elektrinę nutolusioje vietovėje ar saulės parke. Privatūs asmenys su parama galėjo įsirengti ar nusipirkti saulės elektrinę iki 10 kW galios.

2021 metais naujas kvietimas teikti paraiškas dėl paramos saulės elektrinėms numatomas kovo mėnesį. Pavasaris – tai pats geriausias laikas pradėti gaminti energiją iš saulės, nes jau nuo kovo mėnesio saulė būna aktyvesnė, todėl elektrinės generuoja daugiau energijos, gali jos sukaupti žiemos metui. Taigi, iki paraiškos pateikimo termino gyventojai turi laiko tinkamai pasiruošti naujam kvietimui, kad gavę paramą – netrukus galėtų paleisti jau įrengtą saulės jėgainę.

Parama saulės elektrinėms: kokių dokumentų reikia?

Jeigu norite gauti paramą saulės jėgainėms, visada galite pasitarti su ilgametę patirtį turinčios „Saulės grąžos“ įmonės atstovais. Pagrindiniai dokumentai, kuriuos turėsite pristatyti, norėdami gauti kompensaciją:

1. Sąskaitą faktūrą ir elektrinės perdavimo-priėmimo asmens nuosavybės aktas.

2. Elektrinės įrengimo pasas ir techninė specifikacija.

3. Rangovo deklaracija, kad elektrinė atitinka techninius reikalavimus.

4. Gaminančio vartotojo sutartis su elektros energijos tiekėju kopija.

Paramos dydis siekia 323 eurus už 1 kW galios, o tai sudaro apie 30 % jėgainės kainos, todėl verta tinkamai pasiruošti ir pateikti prašymą. Pasirinkę patyrusį saulės energetikos partnerį, galite būti labiau garantuoti, kad jūsų elektrinė atitiks visus nustatytus reikalavimus, o partneris suteiks visą informaciją, reikalingą kompensacijos gavimui.

Parama saulės elektrinėms suteikiama ir juridiniams asmenims. 2021 metais numatoma tam skirti 15 mln. eurų. „Saulės grąža“ komanda pasidalins patirtimi ir atsakys į visus klausimus dėl saulės elektrinių verslui.