Naudoti automobiliai: kokį pasirinkti?

Naudoti automobiliai tai viena iš nedaugelio prekių, kurią dažniausiai įsigyjame ne naują. Apsisprendžianti, kokį pasirinkti, verta apgalvoti ir pasiruošti pirkimui. Juk vėliau šis daiktas turės saugiai lydėti kelyje ne vienerius metus. Apgalvojant atsakykite sau į kelis klausimus:

1. Kiek pinigų galite skirti naudoto automobilio pirkimui?

2. Kokie jūsų poreikiai?

3. Dažniau važiuosite greitkeliu, miesto ar kaimo keliu?

4. Ar norite važiuoti taupiau?

Geriausi naudoti automobiliai tie, kurie nuvažiavę mažai kilometrų, nebuvo patekę į avariją, nėra skendę. Dažniausiai tai vienų ar kelių metų transporto priemonės, kurios labai mažai skiriasi nuo naujų. Vis tik mažai naudotų automobilių kainos didelės, todėl norint tokią įsigyti reikės plačiau atverti piniginę.

Jeigu nėra galimybės įsigyti prabangią naudotą transporto priemonę dėl finansų, galimi du variantai – rinktis pigesnę ir senesnę arba nusipirkti lizingu.

Naudoti automobiliai turi atitikti vairuotojo poreikius

Atsakant į antrąjį klausimą reikėtų pagalvoti, kiek žmonių norėsite sutalpinti automobilyje, kiek daiktų ketinate vežiotis. Taigi, jums reikia nuspręsti, kokios dydžio transporto priemonę įsigyti, koks būtų jos kėbulo tipas, koks durelių skaičius. Ar norėtumėte, kad naudotas automobilis turėtų parkavimosi asistentą, funkcijų valdymą balsu, kondicionierių, šildomus langus ir sėdynes? Tada pagalvokite apie technines savybes, ar jis turėtų būti varomas benzinu, dyzeliu? O gal jums reikia taupesnio hibrido. Net ir naudoti automobiliai turi daug novatoriškų funkcijų, todėl išsiaiškinkite, kokių norėtumėte savo transporto priemonėje.

Jeigu važinėsite greitkeliu, jums vertėtų pagalvoti apie sportinio tipo automobilį, kurį ypač patogu valdyti autostradoje dideliu greičiu. Miestų keliuose praktiškesnė mažesnė transporto priemonė, nes didelis visureigis gali būti šiek tiek „nerangus“. Šiais laikais galima įsigyti ir mažesnį visureigį kaip „Volkswagen Taigun“, su kuriuo bus patogu važinėtis ir miestų gatvėse.

Hibridiniai naudoti automobiliai, nors yra šiek tiek brangesni, tačiau kelionės su jais bus pigesnės, todėl daug važinėjantiems pavyks sutaupyti su elektra ir benzinu varoma transporto priemone.

Pamažu skinasi kelią ir elektromobiliai, šiuo metu vis daugiau pardavimuose atsiranda naudotų elektra varomų automobilių. Tai geras sprendimas norintiems važinėti ekologiškai.