Mokykloje vyko lytinio švietimo pamoka

Po ketvirtos pamokos vakar mokykloje vyko lytinio švietimo paskaita. Per ją buvo pristatyta, iš kur atsiranda vaikai, kas yra suagus seksas, kam reikalingi prezervatyvai, kas yra lubrikantai, sekso žaisliukai, kaip reikia saugiai mylėtis ir, ko neturėtų daryti nepilnamečiai. Atskirai į vieną salę buvo surinktos mergaitės, į kitą – berniukai. Taip siekiama išvengti patyčių ir netinkamų komentarų, taip pat, kai kurie vaikai yra labai drovūs, todėl jie taip pat geriau nebūti salėje su priešinga lytimi, nes bus tik dar droviau.

Saugus seksas

Apie lytinį švietimąBene svarbiausia lytinio švietimo tema buvo saugus seksas. Iš kur atsiranda vaikai ir, kas yra seksas, paprastai tokiu metu jau visi žino iš vienur ar kitur. Aišku, vaikams dar kartą buvo oficialiai pristatyta mylėjimosi mechanizmas, visa ta informacija apie hormonus, brendimą, pokyčius kūne ir smegenyse. Tačiau visgi įdomia dalimi liko tai, kad ne visi vaikai drįso net žiūrėti į plakatą, o susigėdę sėdėjo ir žiūrėjo į batus. Bet dabar ne apie tai. Svarbiausia dalis – saugumas. Vaikams prezervatyvai pristatyti kaip būtina saugaus sekso dalis. Visų pirma, tai apsaugo nuo nėštumo, pastojimo. Antra, prezervatyvai taip pat apsaugo ir nuo visų lytiškai plintančių ligų, o tai yra itin svarbu. Merginoms yra išdėstyta visa informacija ir apie tas ligas – kaip dažnai jos plinta, kaip dažnai jomis sergama. Tegul negalvoja, kad nieko neatsitiks, jeigu pasimylės be prezervatyvo, tik su lubrikantu, su kokiu nors gerai atrodančiu, tvarkingu berniuku. Juk jos nežino, su kuo jis mylėjosi prieš tai, ir dėl to gali labai greitai užsikrėsti žmogaus papilomo virusu, vėliau galinčiu sukelti ligas. Tokie virusai plinta labai greitai ir kartą užsikrėtus gailėsiesi visą gyvenimą, kad tą kartą neužsimovei prezervatyvo. Pristatytos ir kitos apsaugos priemonės, bet taip pat ir suteikta informacija, kad jos dažniausiai labiau tinka vyresniems žmonėms, ypač tos, kurios yra padarytos hormonų pagrindu. Kadangi mergaitės dar jaunos, joms tvarkysis hormonai, todėl neverta per anksti pradėti kerti tablečių su hormonais.

Kaip susilaikyti

Dėmesys skirtas ir moraliniam pagrindui. Merginoms priminta, kad jos neprivalo eiti mylėtis vien dėl to, kad kažkas taip sako. Taip pat ir berniukams pasakyta, kad jie neturėtų įsitraukti į paauglių lenktynes, kuris pirmas tai padarys, ar kuris patvarkys daugiau merginų. Tai yra visapusiškai kvaila ir tikrai nėra reikalo taip žaisti.