Kur geriau gyventi su vaikais: bute ar name

Kiekvienas naujas būstas Vilniaus senamiestyje – tai vieta, kurioje virs nuostabus gyvenimas. Kur krykštaus vaikai, kvepės vakarienės ir ramiai naktimis sienos nuo knarkimo. Tačiau būsto pirkimas – svarbus etapas kiekvienai šeimai. Įdomu ir svarbu nusipirkti tokį būstą, kuris geriausiai atlieptų jūsų poreikius. Tačiau auginantiems vaikus, ar dar tik planuojantiems, amžinai kyla ta pati dilema: kur geriau gyventi, bute ar name. Šie pasirinkimai labai skirtingi, ir jie turi savų pliusų ir minusų. Pabandykime panagrinėti, kokie gi yra pagrindiniai jų skirtumai.

Svarbiausia – gera vieta mieste

Būstas senamiestyjeGalvojant, kur geriau gyventi, ar Vilniuje bute, ar name, vienas iš kriterijų, kuris kažkiek koreguos tą pasirinkimą, tai bus tas faktas, kad butai ir namai yra skirtingose miesto vietose. Centre – pagrinde butai, o vienas kitas namelis yra kosminėmis kainomis ir dažnai dar reglamentuotas kultūros paveldo nuostatų, dėl kurių kiekvienam remonto darbui reikia specialių leidimų. Dauguma namų bazuojasi ratu aplink Vilnių. Butai yra patogesnėse lokacijose – mieste, kur arti visos mokyklos, poliklinikos, pramogų vietos, visi paslaugų sektoriai. Ir visgi, gera vieta mieste yra tikrai svarbi. Tad renkantis reikia pirmiausia galvoti apie ją: ar patogu bus keliauti į darbą, ar bus kur pasivaikščioti, ar vaikams bus lengva mokyklą ir būrelius pasiekti, ir pan.

Bute beveik nereikės niekuo rūpintis

Butų privalumai vilioja daugybę šiuolaikinių žmonių, kadangi bute nebereikia niekuo rūpintis taip labai kaip name. Name turi pats savo žoliapjovę pirkti, žolę pjauti, visą aplinką tvarkyti, žemės mokesčius mokėti. Reikia ir visus remonto darbus prisiimti tik ant savęs: ar tai būtų fasado, ar stogo, ar kažkieno kito apdailos. Bute apie tai negalvojate. Yra bendrija, ji sprendžia, kas tvarkoma, tada samdomi rangovai ir visi išsidalina proporcingai visus mokesčius dėl būsto tvarkymo. Taigi, taip tikrai išlošiama.

Kur galima rasti saugų kiemą žaidimams?

Vaikų turinčioms šeimoms svarbu, kad vaikai ne tik namie būtų prie kompiuterio, bet judėtų lauke, bendrautų. Kiemas – itin reikalingas dalykas kiekvienai šeimai. Ir štai čia galima pasidžiaugti, kad būtent tai įmanoma bus rasti paprasčiau, jeigu pirksite butą naujos statybos name. Jis tikrai turės gerą aptvertą, saugų, galbūt filmuojamą kiemą. Čia nesėdės ant suoliukų vaikų žaidimų aikštelėse benamiai su buteliais, čia bus galima išleisti vaikus pažaisti ir vienus. Nuosavas kiemas irgi atrodo svajonė, tačiau tuomet bus mažiau socializacijos, ir vėlgi tie patys jau minėti viso kiemo prižiūrėjimo rūpesčiai.