Kaimo keliais su paprasta mašina pavasarį geriau nevažiuoti

Yra tokių klampių pavasarį kelių, kuriais pravažiuoja neužklimpę tik traktoriai, džipai arba galingi automobiliai su keturiais varomais ratais.

Kaimo keliai pavasarį – tik išvažiuoti galintiems automobiliams

TraktoriaiKaip komentuoja ūkininkas Rimas – trumpesnis kelias į asfaltuotą išvažiavimą pavasarį būna klaikios būklės. Telkšo balos, klimpstama, visur purvynas. „Kad čia yra tokie keliai, mes, vietiniai, patys žinome. Kas turi traktorius, kombainus, nebijo tokiais keliais važiuoti, nes šitie žvėrys neužklimpsta. Aišku, jeigu poreikio nėra, be reikalo purvyne nesimali, bet kartais savo laukus tik tokiu keliu gali pasiekti. Ironiška, kad kitas prieinamas kelias yra daug ilgesnis. Jis turi geresnę dangą, ten daugiau priverta skaldos, žvyro, todėl ne taip klampu. Bet, kas ne vietiniai, pirmą kartą kažkodėl čia važiuoja, tai nežino tokių dalykų“, – sako ūkininkas.

Su lengvuoju automobiliu užklimpo

Ne per seniausiai „trumpindamas kelią“ tame minėtame keliuke užklimpo po darbo važiavęs darbininkas. „Važiavau jau beveik temstant. Dirbu vienoje sodyboje, darau vidaus apdailą. Po darbų pamaniau, kad reikia trumpint kelią, nes žmona skambino, kad pamiršau nupirkti vaistų, o vaistinė greit užsidarys. Tai pasukau trumpesniu keliuku. Žinojau, kad ten gali būti klampu, nes rudenį ten vos neužklimpau. Bet dabar atrodė, kad viskas bus gerai, kadangi jau porą savaičių buvo gana sausa. Deja, turbūt neįvertinau tos situacijos, ir su savo lengvąja du tūkstantųjų metų Ford mašinėle klimpau tikroje pelkėje. Ko tik nedariau tada. Kišau lentas, plytas ir kitokius dalykus po ratais, bet niekas nepadėjo“, – prisimena skaudžią patirtį darbuotojas.

Pagalbos ieškojo sodybose

Vyras sako, kad prisiminė, kur netoliese buvo matęs traktorių, ir bandė ieškoti sodybose pagalbos. „Deja, kur nueidavau, nieko nerasdavau – signalizacija tik mirksi. Pagaliau radau sodybą, kur manęs vos nesudraskė šunys. Ten žmogus turėjo traktorių, bet jo nelietė. Pasinaudojo džipo su keturiais varomais pagalba. Ištempė iš tos pelkės ir patarė daugiau čia niekada nevažiuoti. Tikrai pasinaudosiu jo patarimu, dar atsilygindamas daviau dešimt eurų. Šiaip ar taip, tokie keliai interaktyviuose žemėlapiuose galėtų būti kažkaip žymimi kaip nepravažiuojami, nes iš žemėlapio tai matai tik viena – kad jie trumpesni ir tarsi gali greičiau jais grįžti, bet tai juk visiška netiesa“, – sako jis. Ūkininkai sako, kad reikia važinėti labai atsargiai ir niekada nevažiuoti bet kokiais nežinomais keliais be asfalto dangos, neįsitikinus, kad tikrai pravažiuosite.