Kodėl ne visada šiltnamio derlius būna geras

Smagu, kai matai, jog šiltnamiai akcija ir gali sau leisti su ta akcija nusipirkti pigiau šiltnamį ar tam tikras jo dalis. Tai labai aktualu pavasarį, kada rūpi ne tik šiltnamiai kaina, bet ir sėklos savo kainomis, šiltnamio laistymo, elektros palaikymo įranga. Pavasarį mums tai svarbiausia, nes tada dar tik planuojame pradėti gerą ir smagų sezoną savo žalioje oazėje, visko dar tik pradžia. Deja, sezonui pasibaigus ne visi ir ne visada gali pasidžiaugti pilnomis pintinėmis pomidorų ar skanių agurkų. Kartais visos investicijos nueina veltui ir net ir šiltnamiai akcija pirkti neatsiperka. Taip būna tada, kai nepavyksta išgauti derliaus, o investuota laiko ir pinigų būna. Kas nutinka, kad kartais šiltnamis mūsų nenudžiugina savo dovanomis?

Kenkėjai

ŠiltnamiaiViena iš daugiausiai nervų kainuojančių priežasčių, dėl ko galite turėti prastą derlių šiltnamyje – tai kenkėjai. Lapus gali sugraužti sraigės, kirmėlės ir vabalai, šaknis ir viską, kas po žeme – turkliai, kurmiai, vabalai. Kenkėjai yra ta derliaus nebuvimo priežastis, kurios jūs tampate nekentėjais. Kadangi tai yra tiesiog kažkokie gyvi padarai, ateinantys į jūsų šiltnamį ir vagiantys, kas ne jūsų, jums užverda pyktis. Ir jūs iš tiesų tuomet norite susidoroti su tais kitais gamtos dariniais, juos išnaikinti, idant galėtų jūsų šiltnamio gėrybes užaugti ir vėliau priklausyti tik jums. Išties, jeigu laiku imsitės normalių saugumo priemonių, tuomet šiltnamis galės klestėti. Jeigu tik tikrai stengsitės ir naudosite priemones nuo kenkėjų. Lietuvoje kenkėjai dar nėra tokie aršūs, kaip kokiuose prie Pusiaujo esančiuose plotuose, kur bet kada gali, pavyzdžiui, atskristi skėrių kolonija ir sunaikinti ištisus hektarus derliaus.

Per mažai drėgmės

Jeigu kenkėjų galite nekęsti kaip didžiausių priešų, tai dėl sausros šiltnamyje tenka kaltinti save, o tai dar nemaloniau, nei nekęsti kito. Tie, kas gyvena šiltnamyje, negali jokiais natūraliais būdais gauti drėgmės. Nei jie iš vandens žarnos save pasilies, nei pradraskys celofaną, kad bent kiek lietaus nukristų. Jie laukia vandens iš jūsų, nori būti palieti. Tad jums vertėtų visada užtikrinti gerą vandens tiekimą.

Šalta vasara. Prastos sėklos. Nederlinga žemė. Tai irgi priežastys, dėl kurių jau augimo ir dygimo stadijoje matysis, kad kažkas negerai. Ir tai iš tiesų bus dalykai, kurie kaip loterija – pasiseks arba ne. Bus daug saulės arba nebus. Sudygs sėklos arba nesudygs. Nieko nepadarysite.