Kaip vyksta nosies plastinė operacija

Nosies operacijosNors mūsų pažangioje medicinoje bei plastinėje chirurgijoje nuolat atliekamos įvairios operacijos, tačiau pasidomime jomis tik tada, kai jų reikia. Tą patį mano ir Džeinė, kuriai nosies korekcija buvo atlikta praėjusį rugsėjį. Mergina sako, kad anksčiau ji svajodavo apie tokią procedūra, tačiau niekada nenorėdavo tiksliai aiškintis, kaip viskas vyksta – būdavo ir šiek tiek šlykštu, ir baisu. Mes visada stengiamės nuo savęs nutolinti neigiamą informaciją, o informacija apie mūsų pačių kūnus ir mediciną kažkodėl labai dažnai traktuojama kaip atbaidanti, bauginanti. Ir visgi, jeigu nuspręsite, kad jums reikalinga nosies korekcija, sužinosite įdomių dalykų, pasidomėję, kaip visgi vyksta ši operacija. Štai ką mums pavyko sužinoti.

Operacijos eiga

Vienas įdomiausių aspektų, neabejotinai, čia yra pačios operacijos eiga, mat nosies korekcija atliekama išskirtiniu būdu. Žinome, kad nosis yra ne kaulas, o sudaryta iš kremzlinio audinio. Tą galime nutuokti ir matydami žmogaus kaukolę, kurioje vietoje nosies būna tik trikampis – tarsi apversta nosis, bet skylė. Tad nosies korekcija yra iš esmės tos kremzlės korekcija. Pirmiausia yra prapjaunama nosies apačioje, ties lūpomis. Tada minėtoji oda yra atkeliama ir tarsi užverčiama į viršų tiek, kiek eina. Su specialiais pjovimo, chirurgijos įrankiais, yra prieinama per atkeltą odą prie nosies kremzlinio audinio ir nupjaunamas pagal planą, jeigu nosis yra netinkamos formos. Jeigu reikia, galimiimplantai, kuriais galima pridėti daugiau tūrio nosiai, nors dažniausiai operacija daroma siekiant nosį sumažinti.

Papildomos korekcijos

Taip pat pasitaiko ir papildomų korekcijų poreikio. Jis atsiranda tada, kai po pirmos korekcijos paaiškėja, kad reikia dar šiek tiek pataisyti, mat gyjant žaizdoms išryškėja tikroji forma ir kiti pakeitimai. Tad su papildomomis korekcijomis galima pamatyti jau visai kitokį vaizdą. Tačiau tai vėlgi yra operacijos, ir joms reikia pasiruošti ir morališkai, ir fiziškai, ir finansiškai. Sėkmingiausiais atvejais kartais būna, kad jau po pirmosios chirurginės procedūros nosis iškart atrodo gerai.

Savijauta

Žmonių savijauta po operacijų būna įvairi. Žinoma, chirurginė plastika net nebūna atliekama, jeigu žmogus šiaip kažkuo serga tuo metu. Tai svabrus aspektas. Taip pat savijauta būna įvairi ir po operacijos. Vieniems iškart beveik viskas gerai, nors ant veido jau būna uždėtas įtvaras, kitiems ilgiau gyja. Tačiau psichologiškai būklė daugumai žmonių visada būna gera, nes jie jaučiasi pagaliau ištaisę tą defektą, kuris ilgai gadino gyvenimą.