Kaip užblokavo mano svetainę

Tik su šia problema susidūrę žmonės pasakys, kas yra karantine esančių domenų gaudymas, ir kaip sunku yra normalizuoti savo veiklą, jeigu tau netikėtai atjungia svetainę visiškai ne laiku. Mano istorija nėra įkvepianti, bet ji pamoko apie tai, kad darant kažką svarbaus, negalima nuvertinti smulkmenų.

Visi dirbo iki didžiosios dienos

Taigi, prieš du metus su kolegomis ėmėmės tokios iniciatyvos. Visi dirbome prie naujo produkto ir jo dizaino. Taip pat savaitgalį Vilniuje turėjome padaryti specialius pristatymo renginius su žaidimais. Aš buvau atsakinga už viso šio reikalo komunikaciją ir mano tikslas buvo nukreipti kuo daugiau žmonių į tai, kad visi galėtų sėkmingai pasidžiaugti šiais dalykais ir visi būtent tą savaitgalį ateitų į mūsų svetainę. Ten buvo viskas beveik paruošta.

Svetainių priežiūraSvetainės dizainą dėl to specialiai atnaujinome, pati jį kūriau ir rašiau tekstus, o dar ir kitus žmones nuolat turėjau šokdinti ant ausų, ypač programuotoją. Juk reikėjo, kad iki to laiko, kol pasipils lankytojų srautas, viskas veiktų tiesiog idealiai. Tačiau vienu metu reikėjo ir daugiau dalykų daryti, ne tik rūpintis šiuo reikalu, bet dar ir visą komunikaciją suvaldyti. Ne taip lengva padaryti, kad žmonės iš karto pultų ir darytų, ką nori. Jeigu nori, kad kažkas ateitų į tavo svetainę, tai turi pirmiausiai dėl jos labai pasistengti. Turi padaryti, kad jie iš tiesų labai susidomėtų, o susidomėjimaskyla tada, kai apie kažką yra labai daug kalbama. Šiuo atveju, tai turėjo būti kažkas panašaus tiesiog į svetainės išreklamavimą ir tai, kad ten bus patalpinti visi renginiai.

Didžiąją dieną niekas neveikė

Ir kai atėjo lemiama diena, kai visi, atėję į mūsų svetainę, kurios domeno nuorodų buvo visuose portaluose, turėjo pamatyti mūsų rezultatus – svetainė neveikė. Aš nežinau, kelintas čia yra Merfio dėsnis, kad kai tau labai reikia, tavo svetainė neveikia. Nežinau, kiek žmonių tada daužėsi į užrakintas duris, ir niekas jų neįleido. Mano kaltė – pamiršau apmokėti domeno sąskaitą ir dabar jis buvo karantine. Tai reiškia, kad niekas negalėjo faktiškai pasinaudoti jo funkcijomis, teko visiems laukti ir galvoti, kas čia per velnias, kas per velniava. Taigi, ta diena buvo kažkokia neįtikėtina. Juk kas galėjo pagalvoti, kad taip nepasiseks, kad būtent šią dieną turėsime tiek daug problemų. Tačiau man tai tapo ir gera pamoka.