Kaip pasiruošti teismo mediacijai

Jei kreipėtės dėl teisminė mediacijos į https://www.medijuok.lt/ ar kitą mediatorių kontorą, artėjant svarbiam susitikimui, galvojate, kaip jam pasiruošti. Duosime jums keletą patarimų.

Kreipkitės į kontorą, iš karto nurodydami susitikimo esmę

Pagalba teismeKad ir dėl kokios priežasties kreipiatės į mediatorius (šiuos https://www.medijuok.lt/teismine-mediacija/ ar kitus), pasiruošti reikia pradedant nuo to, kad surandate gerus teismo mediatorius. Pirma reikia pasidomėti, ar jums priklauso nemokama konsultacija, nes galbūt viską galima išspręsti nemokamai. Toliau, kreipkitės į patikimus ir gerą reputaciją turinčius mediatorius. Galite paskaityti aprašymuose, kas vienoje ar kitoje kontoroje dirba, suprasite, ar jaučiate simpatiją, ar antipatiją tiems asmenims. Rinkitės ką nors nešališko, kur nedirbtų jūsų giminaičiai ar draugai. Verta eiti ten, kur galima tikėtis objektyvios tiesos paieškų. Jeigu domina patogumas, eikite savo mieste pas mediatorius, jeigu norite, kad kuo mažiau pasklistų apkalbų – galite pavažiuoti ir kitur, bet su tuo turi sutikti ir antra šalis.

Prieš tai susitarkite su antrąja šalimi, kad eis į mediaciją

Apskritai, pirmiau turite mediacijos idėją pasiūlyti kitai šaliai. Tik tada, jeigu ji sutinka, galite pagal jūsų abiejų laisvą laiką organizuoti tą susitikimą.

Pasiruoškite visų reikiamų dokumentų kopijas

Prieš mediaciją verta paruošti visų reikalingų dokumentų ar įrodymų kopijas. Jeigu yra kažkokie labai ilgi raštai, juose, kopijose, spalvotu pieštuku galite pažymėti svarbias dalis. Taip padėsite greičiau visiems susiorientuoti ir nenukrypti nuo esmės.

Pasidarykite svarbiausių faktų laiko juostą

Mediacijos metu reikės, kad visi suprastų, kur jūs matote konfliktą, problemą, teisingumą. Tikriausiai yra nutikę kažkokie keli persikertantys įvykiai, vieni buvę anksčiau, kiti vėliau. Padarykite prezentacijai skirtą laiko juostą, kuri padės suprasti, kas po ko vyko. Jums bus patogiau paaiškinti savo argumentus, prireikus, gal kas nors net ir pasižiūrės į tą jūsų laiko juostą.

Mediacijoje stenkitės suvokti teisinę kalbą, o ne liekite emocijas

Svarbu ir nusiteikimas, su kuriuo ateisite į teisminę mediaciją. Jums reikia stengtis išlikti šaltiems ir bandyti vadovautis teismų kalba. Patiems suvokti įstatymą, teisinę kalbą, ir tokią naudoti. O ne cituoti Bibliją ar kokias nors patarles.

Eikite nusiteikę ne laimėti, o pasiekti kompromisą

Galiausiai, supraskite, kad gal ne 100 proc. Tai bus jūsų tiesa. Mediacijos tikslas yra rasti kompromisą, kad ginčas net nepasiektų teismo. Tad eikite ne tik nusiteikę kariauti, bet ir nusiteikę matyti abi puses bei rasti bendrą sutarimą.