Elektromobiliai su APVA parama

Lietuvoje 2021 metais buvo užregistruoti 4841 elektromobiliai. Tai žymiai daugiau negu ankstesniais metais. Palyginimui, 2017 metais buvo registruotos tik 621 elektra varomos transporto priemonės. Žinoma, prie gyventojų priimtų ekologiškesnių sprendimų prisidėjo valstybės skiriama parama.

Kompensacija elektromobiliams

2022 metais Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) siūloma parama ženkliai sumažina naujų elektra varomų automobilių kainą, ji siekia 5000 eurų. Naudotus automobilius norintiems įsigyti gyventojams kompensuojama 2500 eurų suma. Tiesa, vairuotojai dar gali gauti 1000 eurų papildomai, priduodami seną automobilį sunaikinimui. Naudoti elektromobiliai turėtų būti ne senesnės gamybos nei 2016 metai.

Kiek kainuoja naudoti elektromobiliai?

Naudotų elektromobilių pasiūla, palyginus su kitais, vis dar pakankamai nedidelė. Peržvelgus vieną populiariausių naudotų automobilių pardavimų portalą internete galima pastebėti, kad nuo 2016 metų gamybos siūloma vos daugiau nei 300 elektra varomų transporto priemonių. Tuo tarpu, vidaus degimo variklius turinčių automobilių siūloma daugiau nei 7000 vienetų.

Palyginkime ir kainas. 2016 metų elektromobilių kainos prasideda nuo 9000-10000 eurų, o kitų automobilių – nuo 6000 eurų.

Norintys įsigyti naudotą ar naują elektra varomą transporto priemonę galėtų rinktis automobilių salonus, kurie pristato geros kokybės prekes su galiojančia technine apžiūra, o kartais ir su draudimu. Vienas iš tokių salonų yra „Krasta Auto“, klientams siūlantis naujus BMW, „Mini“ elektromobilius.

Sąlygos, norintiems gauti kompensaciją

Kompensuojami net ir lizingo būdu įsigyti elektromobiliai. Perkantiems naują – reikėtų atkreipti dėmesį į jo pirmos registracijos datą. Turėtų būti ne daugiau 6 mėnesių laiko tarpas nuo pirmos registracijos iki valdytojo, norinčio gauti kompensaciją, registracijos. Elektromobilio valdytojas turėtų atlikti registraciją ne anksčiau nei 2021 metų vasario 2 dieną.

Naudoti elektromobiliai pirmą kartą turėtų būti registruoti ne anksčiau kaip 2016 metų balandžio 2 dieną. Jeigu nėra nurodyta automobilio dokumentuose pirmos registracijos data, jį įsigijęs asmuo kompensacijos negaus.

Vis didėjantis elektromobilių skaičius Lietuvoje liudija, kad žmonės domisi taupesniu ir ekologiškesniu būdu keliauti. Gyventojai, kurie negali sau leisti tokios transporto priemonės dėl ribotų finansų, elektromobilį gali įsigyti lizingu ir gauti APVA kompensaciją.