Verslo paskola be užstato – geriausias ir prasčiausias variantas

Jeigu klaustume ar imti verslo paskolą yra rizikinga, tai atsakymas visada būtų – taip. Jei klaustume ar tai pelninga – atsakymas taip pat gali būti taip. Siekdami pelno, skolinasi įvairių sričių verslų atstovai, o riziką stengiasi sumažinti iki minimumo.

Kreditai yra kelių tipų – verslo paskola be užstato ir su turto užstatu. Juo dažniausiai tampa nekilnojamas turtas, įmonės įranga, mašinos. Tokios paskolos dažniau išduodamos didelėmis sumomis arba kai yra didelė rizika. Mažesnėmis sumomis išduodamos verslo paskolos be užstato, su laidavimu.

Verslo paskolos be užstato privalumai

Tokio tipo paskolos privalumai, kad ją galima greitai gauti. Pasirinkus tinkamus finansuotojus, kreditas gali būti išduotas vienos darbo dienos bėgyje. Dažniausiai įmonėms pinigai reikalingi verslo plėtrai, įrangos, prekių įsigijimui, darbuotojų skaičiaus didinimui.

Verslininkės N. G Wolmer nuomone verta skolintis, jei žmogus tiki savo veikla, jos nauda ir prasmingumu. Ji pati skolinosi kelis kartus, antrą kartą – norėdama padidinti leidžiamo kalendoriaus tiražą. Leidėja bendradarbiavo su „Noviti Finance“ alternatyvaus finansavimo įmone. Būnant užsienyje, verslo paskolai gauti jai nereikėjo grįžti į Lietuvą, viską sutvarkė internetu. Dėl operatyvaus darbo ir buvo pasirinktas šis finansuotojas.

Įsiskolinimo rizikos

Verslo paskola be užstato turi ir rizikos, todėl svarbu pasirinkti tinkamus partnerius. Šiai paskolai reikalingas laiduotojas, kuris įsipareigos padėti skolininkui grąžinti pinigus, jeigu šis taps nemokiu.

2020 metais niekas nesitikėjo, jog beveik visame pasaulyje siaučiant koronavirusui, bus uždaromi renginiai, šveitimo įstaigos, kavinės, restoranai. Žmonės kurį laiką nesilanko kavinėse, restoranuose, sporto klubuose, mažiau keliauja, o tai smūgis visų šių verslo sričių atstovams. Paėmusiems paskolą ir ketinusiems ją investuoti į verslo plėtrą, kuriam laikui teks atidėti planus. Vis tik, tie, kurie pasirinko patikimus partnerius, galės mažiau jaudintis dėl nenumatytų įvykių ateityje. Pavyzdžiui, „Noviti Finance“ partneriai nesėkmės atveju gali grąžinti paskolą per 3 metus be palūkanų ir delspinigių. Tuo tarpu, kai kurie kiti finansuotojai nemažai uždirba iš kreditų delspinigių, kai laiku negrąžinama paskola.