Valome senus prietaisus: kaip

Sakome, kad neveikia įprasti buities prietaisai ir norime juos susiremontuoti? Ar tai būtų mikrobangių remontas, ar šaldytuvo, ar kitos stambiosios buitinės technikos, dažnai iš pradžių tenka tuos prietaisus išvalyti. O kartais ir visi gedimai dingsta, tą padarius.

Orkaitę

Mikrobangių remontasTaip pat, kaip ir mikrobangių remontas, taip pat ir orkaitės, turėtų prasidėti nuo kruopštaus išvalymo. Ką tai reiškia? Pirmiausia reikėtų surinkti visus trupinius ir nuodėgulius, esančius orkaitės viduje. Prieš tai išėmus visas skardas ir groteles. Gal pamatysite, kad kažkur ant orkaitės dugno ar sienų yra priaiusi skysčių. Tai tikriausiai kažkas, kas kepant išbėgo iš patiekalų, o vėliau amžinai svildavo ir degdavo, kaskart įjungus orkaitę. Kai nuvalysite tuos nešvarumus, švariai nuvalykite orkaitės stiklą. Ant jo itin gerai matosi visi nešvarumai, dažnai tai yra ir visokie taukai. Tuomet vertėtų išvalyti ir iš išorės, ne tik vidaus. Tik viduje gerai nuplaukite indų ploviklius, kad jie paskui kepdami neskleistų nuodingų dalelių. Išvalę orkaitę, galite pakeisti lemputę, jeigu manote, kad ji perdegusi arba tuoj tokia taps. Tuomet liks viskas, ką išėmėte prieš tai: orkaitės groteles, skardos. Pravartu visa tai užmerkti vonioje karštame vandenyje su indų plovikliu bent valandai, kadangi ten dažniausiai būna daug nešvarumų, ir mums nė už ką nesinori tuose nešvarumuose gyventi.

Mikrobangų krosnelę

Taip pat laukia ir mikrobangių remontas, kada jos neveikia, per daug kaitina, per silpnai, ar kai sugenda kita vieta. Taip pat, kaip ir remontujant viryklę, iš pradžių reikia išvalyti mikrobangę. Išjunkite iš elektros lizdo, atidarykite, išimkite stiklinę lėkštę – pagrindą. Jį labai gerai išplaukite, padžiaukite. Tuomet galite tiesiog paimti krosnelę į rankas ir išpurtyti visus trupinius iš vidaus. Tuomet iššveisti su specialiais šveistukais, kempinėlėmis, naudojant valymo priemones. Taip sutvarkysite krosnelę, kad ši būtų iš tiesų švari.

Šaldytuvą

Kas jau kas, bet šaldytuvas tikrai turi būti valomas reguliariai, vien dėl to, kad tik valomas jis gali tinkamai dirbti. Jeigu šaldytuvo nevalysite, tuomet jis prastai veiks. Labai svarbu išvalyti ir ištirpdyti viską iš šaldiklio. Tokį generalinį tvarkymąsi planuokite iš anksto, dėl to suvalgykite viską iš šaldiklio, kad tie daiktai neatitirptų. Arba galite daryti valymą žiemą – tuomet visą maistą paslėpsite pusnyje, ir jis nesuges, kol bus valomas šaldytuvas. Nusiteikite, kad bus daug balų ir daug ne kokio kvapo, bet viskas tik į gera.