Sklandus oro cirkuliacijos procesa jūsų namuose

Kas yra oras?

Neįsivaizduojame savo egzistavimo be oro esančio aplink mus. Oras užtikrina visų gyvų organizmų gyvybės palaikymą. Be oro, nebūtų įmanomas kvėpavimo procesas. Kvėpavimas yra būtent ta veiklos sąveika su oru, kuri jam ir sukuria stimuliaciją veikti. Oras, kaip darinys nėra vienalytis procesas. Jame esančios dalelės ir judančios masės suformuoja įvairius meteorologinius reiškinius. Tokie veiksniai, kaip lietus, sniegas, vėjas, aktyvūs saulės spinduliai, bei mišrūs krituliai. Gaivus ir švarus oras užtikrina teigiamą sveikatos palaikymą. Jeigu oras bus užterštas, jausimės ne komfortabiliai, nes į mūsų kvėpavimo takus tokiu atveju patenka kenksmingos detalės, kurios neretai būna itin pavojingos. Be kita ko, negalime nepaminėti to, kad oras, kuriame mes esame įtakoja ir gyvų organizmų emocinę būklę. Įsivaizduokite, nors nakties metu jums ir pavyko tinkamai išsimiegoti, tačiau prabudus už lango pamatote darganotą orą, tai jums nesukelia labai džiugių emocijų. Dažnai pastebima, kad oras veikia žmogaus darbingumą, laisvalaikio užsiėmimo veiklų pasirinkimą, kraujospūdį, bendravimo subtilumus.

Kaip galima kontroliuoti oro masių judėjimą patalpoje mechaniniu būdu?

Vėdinimas paslagosSvarbu paminėti tai, kad oro, kuris yra atviroje erdveje, kontroliuoti mes jokiu būdu negalime. Tačiau, apie orą, kuris yra uždaroje patalpoje mes vienokiu ar kitokiu būdu galime valdyti, reguliuojant jo srautus. Oro valdymo srautus galėtumėte išskirti į savaiminį (natūralųjį, nereikalaujantį papildomų priemonių) ir mechaninį. Kalbant apie savaiminį oro valdymo procesą, pastarajį kiekvienas iš mūsų veikiausiai vykdome kasdien. Papraščiausiais to apipavidalinimas yra tarkime lango ar durų atidarymas, vadinamojo skersvėjo sudarymas, arba vėdinimas viena kryptimi. Be kita ko, artėjant šaltajam metų laikui, individualių namų namų savininkai oro mases pradeda šildyti pasitelkdami tam skirtas sistemas: katilus, pečius, šilumos siurblius, kondicionierius ir kita. Tuo tarpu siekiant orą atvėsinti, nesvarbu gyvenama bute ar name, naudojami ventiliatoriai ir šaltą orą gaminantys kondicionieriai. Pastarosios išvardytos šildymo ir vėsinimo priemonės jau yra priskiriamos nechaniniams oro šildymo įrenginiams.

Kur galima įsigyti ir kiek kainuoja oro valdymo techninės sistemos?

Įsigyti mechaninio veikimo oro valdymo – šildymo, vėdinimo, vėsinimo įrenginius yra įsigyti tikrai nesudėtinga. Esama ne viena fizinė šių prekių prekybos vieta, o ką jau kalbėti apie internetinių parduotuvių siūlomą asortimentą. Kaip vieną iš tokių galima paminėti https://www.vedinimas24.lt .Pastarojoje, vienos populiariausių šiandienos oro srautų valdymo priemonių – kondicionierių pasirinkimas yra itin platus vedinimas24.lt/produktai/kondicionavimo-sprendimai/sieniniai-kondicionieriai. Be kita ko, svarbu paminėti, kad jų kainos gali siekti nuo kelių iki keliolikos šimtų eurų, priklausomai nuo pasirinktų funkcijų gausos.