Šildymas oras vanduo – sistema, skirta ieškantiems efektyvių šildymo sprendimų

Šildymas oras vanduo sulaukia vis didesnio populiarumo. Tačiau ar visi žinome, kaip veikia oras-vanduo šilumos siurblys? Atsakykime į šį ir kitus aktualius klausimus nedelsiant!

Jeigu pavargote nuo didelių sąskaitų už šildymą, energinių nuostolių ir neefektyvaus veikimo, šildymas oras vanduo gali tapti perversmu Jūsų būstui. Tai inovacija, kurios veikimas genialus, bet gana nesudėtingas. Oras-vanduo šilumos siurbliai paima šilumą iš lauko oro ir perduoda ją vandens pagrindu veikiančiai sistemai. Sukurtą šilumą galima panaudoti patalpų šildymui arba kaip karšto vandens tiekimui namui. Oras-vanduo šilumos siurbliai yra vieni efektyviausių oro šaltinio šilumos siurblių rinkoje.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kam galima panaudoti šią sistemą?

Kaip minėjome, oras-vanduo šilumos siurbliai paima šilumą iš lauko oro ir perduoda ją vandens pagrindu veikiančiai sistemai. Sukurtą šilumą galima panaudoti patalpų šildymui arba kaip karšto vandens tiekimui namui. Oras-vanduo šilumos siurbliai yra vieni efektyviausių oro šaltinio šilumos siurblių rinkoje.

Ar ši sistema tinka lietuviško klimato sąlygomis?

Šio tipo šilumos siurblys geriausiai veikia vidutinio klimato sąlygomis. Oras-vanduo šilumos siurblio efektyvumas yra optimaliausias esant 7°C temperatūrai, o ne sausose ir šaltose vietose, kur lauko temperatūra nukrenta žemiau -20°C. Turint omenyje šilumos siurblio oras-vanduo veikimo principus, temperatūros kritimas turės įtakos darbo efektyvumui.

Klimato sąlygomis, kuriose žiemos temperatūra labai žema, žemės šilumos siurbliai gali atrodyti tinkamesnis pasirinkimas, nes jie išgauna šilumą iš žemės ir puikiai veikia esant stingdančiam šaltam temperatūrai. Tačiau teigiama, kad šalto klimato šilumos siurblių, naudojančių oras-vanduo principą, technologijos patobulinimai patenkina šildymo poreikius net esant žemai temperatūrai, žemesnei nei -25°C.

Kokiam būstui tinkamiausias šildymas oras vanduo?

Tinkamo šilumos siurblio pasirinkimas priklauso nuo namo poreikių. Lietuvoje šio tipo šilumos siurbliai yra labiau paplitę namų atnaujinimo, modernizavimo rinkoje, tačiau jie taip pat labai gerai tinka naujoms statyboms.

Ar šildymas oras vanduo – geras pasirinkimas tvaresnės aplinkos kūrimui?

Tarptautinė energetikos agentūra savo naujausioje specialiojoje ataskaitoje pabrėžia, kad po 2025 m. neturėtų būti parduodami nauji dujiniai katilai, jei iki 2050 m. reikia pasiekti „Net Zero“ tikslus. Tikimasi, kad šilumos siurbliai bus geresnė, mažai anglies dioksido į aplinką išskirianti alternatyva namų šildymui. artimiausioje ateityje.

Apibendrinant, akivaizdu, kad šildymas oras vanduo ir šilumos siurbliai atlieka esminį vaidmenį siekiant Lietuvos energetinių tikslų. Artėjant naujajai šilumos ir pastatų strategijai, tikimasi dar labiau padidinti įvairių šilumos siurblių, kaip mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančių šildymo sprendimų, įrengimų skaičių.

Šildymas oras vanduo sistema turi labai mažai konkurentų. Įvertinus oro šilumos siurblių privalumus ir trūkumus, jie vis tiek yra efektyvesni nei sena dujų ar alyvos sistema.