Pledai kūdikiams – ir grožiui, ir funkcionalumui užtikrinti

Ar žinojote, kad pledai kūdikiams yra ne tik praktiški, bet ir svarbūs mažylių sveikatai? Nuo pat gimimo kūdikiai praleidžia daug laiko gulėdami ant lovos ar ant kito minkšto pagrindo. Tai reiškia, kad jų gulėjimo vieta turi būti tinkamai įrengta, paruošta. Būtent užtiesalo funkcijai atlikti dažniausiai pasirenkami pledai, kurie ne tik užtikrina komfortą, bet ir padeda išvengti galimų sveikatos problemų.

Pledų medžiaga – įvairiausių savybių

Dažniausiai bet koks daiktas, o ypač skirtas kūdikiui, yra vertinamas jį palietus. Norima, kad jis būtų švelnus, malonus, jaukus, kokybiškas ir labai pageidautina – natūralus. Gamintojai tai puikiai žino, todėl vaikiški pledai yra gaminami iš įvairiausių medžiagų, kad kiekvienas galėtų pasirinkti sau labiausiai patinkančią.

Populiariausios pledams pasiūti naudojamos medžiagos yra vilna, medvilnė ir mikropluoštas. Į medžiagos sudėtį nereikėtų numoti ranka, net ir tiems, kurie apie medžiagas ir jų kokybę išmano labai mažai. Priešingai – reikėtų ta medžiaga pasidomėti ir atidžiai įvertinti, nes kūdikiai turi labai jautrią odą ir gali patirti alerginių reakcijų (jeigu jų oda turės sąlytį su netinkama medžiaga).

Dar vienas svarbus dalykas – ne visur galima rasti tokių pledų, kurie visiškai atitiktų jūsų pageidavimus ar norus. Tačiau didelė tikimybė, kad užsukę į specialią vaikiškų prekių parduotuvę, rasite tai, ko ieškote. Pavyzdžiui, www.smelinukas.lt siūlo labai platų pledų kūdikiams asortimentą:

  • Minkštus pliušinius pledukus, kurie yra viena iš mėgstamiausių ir populiariausių prekių dovanai.
  • Dvipusius pledukus – medvilnės ir aksomo, medvilnės ir poliesterio, medvilnės ir pliušo. Tokie pledukai dar patogesni naudoti ir mėgstami tiek mažylių, tiek jų tėvelių.
  • Medvilninius arba vilnonius pledukus – populiariausią visų laikų pasirinkimą.

Vaikiškų prekių gamintojai pabrėžia, kad medvilnė yra laikoma puikiu pasirinkimu pledukams (ir ne tik jiems!), nes ji pralaidi orui, lengva ir natūrali, jos sudėtyje nėra jokių sintetinių pluoštų. Dėl šios priežasties medvilnė tinka alergiškiems mažyliams, ji nedirgina odos ir nesukelia jokių nemalonių odos reakcijų. Be to, ją labai malonu liesti. Vilna irgi ne mažiau vertinamas pasirinkimas. Su vilnoniu pleduku mažyliui nebus nei per karšta, nei per šalta, nes ji gali ir vėsinti, ir šildyti.

Vis tik, kad ir kokios medžiagos pleduką pasirinksite, galite būti tikri, kad pledai reikalingi visos vaikystės (ir ne tik) metu, todėl jų niekada nebūna per daug – kiekvienam sezonui ir kiekvienam atvejui galima rinktis skirtingo modelio ar sudėties pledą.

Pledai turi būti saugūs naudoti

Kūdikių pledams keliamas vienas griežtas kriterijus – saugumas juos naudoti. Tai dažniausiai pasireiškia reikalavimu, kad pledas būtų švelnus, malonus ir saugus odai. Juk atsakingi tėveliai nenori, kad jų kūdikio oda būtų sudirgusi ar jo paties saugumas nebūtų užtikrinamas dėl netinkamai parinkto pledo.

O kita saugumo užtikrinimo dalis priklauso nuo tėvelių – pledas turi būti tinkamai ir gana tvirtai pritvirtintas prie pagrindo, ant kurio guli (ar būna) mažylis. Tai galima užtikrinti pasirinkus tinkamą pledo dydį, kad kūdikis negalėtų jo numesti ar su juo apsivynioti.

Pledai atlieka daug naudingų funkcijų

Pledai kūdikiams naudojami įvairiems tikslams: užkloti, apkloti, patiesti žaidimų vietoje ir t. t. Taip pat pledas gali padėti kūdikiui išlaikyti tinkamą temperatūrą, kadangi jis yra gerai izoliuojantis ir apsaugo nuo per didelio šilumos ar šalčio srauto. Tiesa, tokiais atvejais būtina atsižvelgti į medžiagą, kuri naudojama pledui pasiūti.

Tėvelių teigimu, kūdikių pledai taip pat yra puikus būdas sukurti jaukia ir saugią aplinką mažyliui. Pledai gali būti labai žaismingi, puošnūs – patinkantys kūdikiui ir derantys prie kūdikio kambario interjero.

O tiems, kurie nežino, kur įsigyti pleduką kūdikiui, patarimas – apsilankyti vaikiškų prekių parduotuvėje „Smėlinukas“. Jų asortimente gausu įvairiausių pledukų vaikams: įvairių spalvų, piešinių, raštų, dydžių, modelių – ne tik užtiesalo ar antklodės formos, bet ir miegmaišio dizaino. O svarbiausia, kad šioje specialioje vaikiškų prekių parduotuvėje pledai yra aukštos kokybės. Pardavėjai žino, kad svarbiausia – kūdikių sveikata ir saugumas.

Tad pirmiausia atkreipkite dėmesį į pledo medžiagas, dizainą ir pritvirtinimo sistemą, kad užtikrintumėte savo kūdikio saugumą ir komfortą. Tuomet įvertinkite pledo spalvas ir žaismingumą. Ir galiausiai – drąsiai pirkite. https://www.smelinukas.lt/