Papuošalai iš perlų – senoviška ar vėl madinga

Perlai – tai jūros gelmių radiniai, nuo pačių seniausių laikų naudojami juvelyrikos gaminiuose. Tai brangakmeniai, kurių forma dažniausiai yra apvali, o spalva labiausiai primena baltą. Tačiau yra ir kitų formų bei spalvų perlų. Pavyzdžiui, juodi, vadinamie Taičio perlai, paskutiniu metu yra populiaresni už baltuosius, nes labai išsiskiria iš kitų.

Indivi.ltPerlai buvo dėvimi įvairiais amžiais ir reiškė aukštą statusą visuomenėje arba žymėdavo didesnį turtą. Buvo laikotarpis, kai jie buvo brangesni už deimantus. Šiuo metu perlai vis labiau dėvimi ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų, nes tikima, kad jie kelia teigiamas emocijas. Perlus sudėtinga deformuoti, todėl tai ganėtinai patogi puošybos priemonė.

Juvelyrikoje perlai dažnai su niekuo nederinami, komplekracijose naudojami vieni. Tačiau jie labai puikiai dera ir su deimantais ar net stiklo gaminiais. Vienas perlas ant kaklo – kuklumo įrodymas, tačiau perlas su deimanto akute šalia prideda kuklumui daugiau elegancijos, paslaptingumo.

Kartais iš perlų gaminami ir sužadėtuvių ar vestuvių žiedai – dažnu atveju perlas skaldomas į kelias dalis ir kuriamos naujos jo formos, nes paviršius turi labai įdomią, išskirtinę spalvą ir tekstūrą. Perlams naujai vis labiau populiarėjant, kuriamos įvairiausios papuošalų kombinacijos.

Perlus mėgsta įvairaus amžiaus žmonės, tačiau pastebima, jog tai labiau moterų pamėgtas papuošalas – vyrų perlai nesudomina. Tai tik įrodo, kokia tvirta yra perlo magiškoji elegantiškoji siunčiama žinutė. Taigi, perluas galima dovanoti suaugusiems, vaikams ar seneliams – su šiuo pasirinkimu niekada neprašausite.

Papuošalus su perlais galite įsigyti indivi.lt