Kur atlikti tomografijos tyrimą?

Šiuolaikinių tyrimų negalima įsivaizduoti be tomografijos. Apie šį tyrimą galite plačiau sužinoti apsilankę šioje https://tomografija.lt/ interneto svetainėje. Kiekvienais metais Lietuvoje tokių tyrimų atliekama vis daugiau. Ką reikia apie juos žinoti?

Radiologinė diagnostikaKompiuterinės tomografijos tyrimas skiriamas norint greitai sužinoti tam tikrus sveikatos būklės pakitimus, kai kitais metodais negalima išsiaiškinti to. Labai dažnai toks tyrimas skiriamas tais atvejais, kai pacientas nėra sąmoningas. Tiesa, labai svarbu, kad tyrimas būtų skiriamas tik tais atvejais, kai neįmanoma kitokiais metodais išsiaiškinti to. Kiekvienu atveju gydytojas sprendžia ar nebus didesnė žala, nei tyrimo nauda. Visuomet reikia atsiminti, kad šis tyrimas nėra paprastas ir jis taip pat turi kenksmingumą.

Šiuo metu kompiuterinės tomografijos tyrimas atliekamas daugelyje medicinos įstaigų. Galima rinktis, kur atlikti: valstybinėje arba privačioje. Ne visi žino, kuriais atvejais naudingiau nelaukti valstybinėje medicinos įstaigoje arba kada reikia eiti į valstybinę medicinos įstaigą. Reikia žinoti, kad kompiuterinės tomografijos tyrimas skiriamas arba skubos tvarka, arba reikia registruotis tyrimui ir laukti savo eilės. Tiesa, labai dažnai valstybinėse gydymo įstaigose yra labai daug laukiančių pacientų. Kartais tokio tyrimo reikia laukti ilgiau, kaip mėnesį laiko. Apie tyrimų laukimo laiką reikia žinoti, kad tais atvejais, kai tyrimas nėra skubus, o apie tai pasako gydytojas, tai reikia laukti. Kitaip sakant, jeigu gydytojas nemato priežasčių dėl kurių turėtų būti tyrimas atliekamas skubiai, tai ir neskiria skubos tvarka. Tokiu atveju jūs registruojatės tinkamoje jums gydymo įstaigoje ir laukiate kada jums paskirtas tyrimo atlikimo laikas. Jeigu jūs registruojatės valstybinėje gydymo įstaigoje, tai labai didelė tikimybė, kad tyrimo reikės ilgai laukti. Tokiu atveju reikia įvertinti tai ar norite ilgai laukti. Galima tiesiog laukti tyrimo datos arba galima surasti medicinos įstaigą, kuri yra privati, o ne valstybinė ir joje atlikti tyrimus. Šiuo metu yra tokia galimybė, kad pacientai gali rinktis, kur jie nori, kad jiems būtų atliktas tyrimas. Svarbu žinoti, kad daugeliu atvejų valstybinėje gydymo įstaigoje nereikės mokėti už tyrimą. Apie tai galite sužinoti gydymo įstaigoje. Privačioje gydymo įstaigoje už tyrimus reikės mokėti patiems. Sužinokite, kokios kainos ir tuomet jau galite spręsti ar norite eiti į privačią gydymo įstaigą, ar lauksite valstybinėje. Galima tik pasakyti, kad privačioje gydymo įstaigoje tyrimai atliekami daug greičiau. Pagalvokite, kuris pasirinkimas jums tinkamas.