Kokia yra optimali namų temperatūra

šilumos siurbliai prižiūri orąKokia yra optimali namų temperatūra, kai prie jos reguliavimo prisideda ir radiatoriai, ir pačių kūrenama krosnis, ir šilumos siurbliai? Iš tiesų, atsakyti į šį klausimą galima įvairiai. Skiriasi interesai – skiriasi ir poreikiai. Štai kelių žmonių pamąstymai apie tai, kokia gi toji optimali namų temperatūra.

Marija, dviejų vaikų mama

Mūsų namuose visada turi laikytis maždaug 25 laipsniai Celcijaus. Visai pavyksta tai išlaikyti, nes šilumos siurbliai ir visa sistema gerai daro savo darbą. Pas kitus žmones kartais būna labai karšta, net iki trisdešimt. Aš gal irgi neprieštaraučiau, jeigu būtų toks karštis, bet žinau, kad gyvenu ne viena, ir turiu ieškoti kompromiso. Pavyzdžiui, vyrui turbūt užtektų 20 laipsnių, daugiau tikrai nereikėtų. Bet dar yra ir maži vaikai, prie kurių mes iš tiesų labiausiai visada ir stengiamės prisitaikyti. Tikrai nesinorėtų, kad jiems tektų kažkaip kentėti dėl to, kad per karšta, arba drebėti nuo šalčio. Tikra tiesa, kad patalpas reikia vėdinti, ir aš tą visada ryte darau. Bet pirmiausiai visi turi išeiti iš tos vietos, kur visi yra. Pavyzdžiui, vaikam padarau pusryčius, nuvarau juos į virtuvę, ir jie nebegali eiti į kambarius, kur vyksta vėdinimas, nenoriu, kad peršaltų.

Romas, mokslininkas

Galiu pasakyti, kad kai būna per karšta, tai galiu užmigti prie knygų. Kažkaip šaltis mane veikia tikrai teigiamai, gaivinančiai. Kai būna vėsiau, aš iš karto lengviau susikaupiu, galiu tuojau pat kibti prie užduočių, surasti sprendimus. Lengviau sekasi skaityti. Nemanau, kad tai yra bendrinio pobūdžio patirtys. Tikiu, kad taip yra tik man, nes pažįstu labai daug žmonių, kurie mėgaujasi protiniu darbu skaitydami ar rašydami, šiltai susirangę lovoje, prie židinio arba tiesiog gulėdami paplūdimyje. Taigi, man optimali temperatūra, nesvarbu, ar įjungta šilumos siurbliai, ar ne, bet geriausia, kai ji siekia kokia 17 laipsnių. Tada aš apsirengiu bliuzoną, kad apskritai neperšalčiau, ir ateina mano valanda.

Rūta, pensininkė

Kažkada mėgau gal ir šaltesnį orą. Atsimenu, būdavo pusnys iki pažastų. Bet čia vaikystėje. Dabar man patinka, kai troba šiltai pakūrenta. Neketinu apsimetinėti jaunuole ar kažkuo kitu, negu esu. Man šalta, mano kraujotaka tokia, aš jau esu sena, ir visiem seniem žmonėm taip būna. Todėl patinka, kai veikia šildytuvai, kai yra gerai pakūrenta, kai girdžiu, kaip spragsi malkos židiniuose, tada man būna gera.