Kada metas atlikti ratų balansavimą?

Lietuvos sostinėje gausu paslaugų susijusių su automobiliais – čia tikrai rasite tinkamus meistrus atlikti remonto darbams, kad ir kokios markės būtų jūsų automobilis, taip pat tikrai galėsite atsinaujinti, nusipoliruoti ir išsivalyti savo transporto priemonę, padidinti jos galią, pridėti papildomų funkcijų ir pan. Taip pat nesunkiai prieinama paslauga yra ir ratų balansavimas Vilniuje. Vienintelė dilema – kuomet ateina laikas atlikti ratų balansavimą? Kaip eilinis vairuotojas, neturintis jokių specifinių žinių, gali pats suprasti ir pajusti, jog atėjo metas balansuoti ratus?

Ratų balansavimasAuksinė taisyklė yra atlikti ratų balansavimą kiekvieną kartą keičiant padangas arba ratus (keičiantis sezonams). Kaip bebūtų, jei ratus pakaktų balansuoti tik vieną kartą pavasarį ir rudenį, viskas būtų labai paprasta. Žinoma, jei jums pasiseks, galbūt to visiškai pakaks. Deja, tačiau praktikoje pasitaiko, jog ratų balansavimo prisireikia dažniau. Ratus gali tekti balansuoti ir įvažiavus į didesnę duobę bei pažeidus balansavimą, taip pat ir tuomet, kai pradedate jausti vibraciją važiuodami didesniu greičiu. Kadangi balansavimas nėra labai brangi paslauga, geriau atlikti jį, nei kentėti vibraciją važiuojant ir taip pat gauti didesnę sąskaitą už sekantį važiuoklės remontą. Lyg to būdų maža, dėl vibracijos, kuri atsiranda išsibalansavus ratams, gali nevienodai susidėvėti padangos. Kitaip tariant, iš vieno mažo simptomo gali išaugti aibė įvairiausių bėdų, kurios kainuos daug laiko ir pinigų.

Kadangi jau ruduo ir nenumaldomai artėja metas, kai teks pasikeisti automobilio padangas iš vasarinių į žiemines, rekomenduojame tuo pačiu atlikti ir ratų balansavimą. Be to, jei nežinote kur dėti padangas ne sezono metu, egzistuoja tokia paslauga kaip padangų saugojimas Vilniuje. Kai keisitės padangas, jums pakaks pasakyti, jog senąsias norite palikti saugojimui per žiemą, o pavasarį jos vėl bus sumontuotos ant jūsų automobilio.

Jei vis dėlto abejojate ar vibracijos važiuojant atsiranda dėl nesubalansuotų ratų, yra dvi galimybės tai patikrinti. Pirmoji ir akivaizdžiausia, tai tiesiog nuvaryti savo automobilį į automobilių servisą, kuriame meistrai jį apžiūrėtų ir išsiaiškintų, kokie nesklandumai kamuoja jūsų mašiną. Antroji, šiek tiek gudresnė opcija – tiesiog atlikti ratų balansavimą be jokių apžiūrų. Kaip jau minėjome, ši paslauga nėra brangi, todėl sumokėję nedidelę kainą turėsite subalansuotus ratus ir atsakymą į klausimą dėl vibracijos. Jei simptomai neišnyksta ir po balansavimo, automobilį galite varyti tiesiai į autoservisą, kuriame bus nustatyta konkreti problema. Tačiau jei vibracija pranyksta, būsite efektyviai išsprendęs problemą ir sutaupęs pinigų.