Iškraustėme garažą

Kai pardavėme namus, sklype liko net du metalo pilni garažai, ir dar du patvoriai, kuriuose taip pat mėtėsi automobilių dalys. Kai 30 metų tėvai jas kaupė visur, kur pavykdavo, tai atrodė normalu. Tačiau tuomet, kai teko visa tai rinkti ir vežti kuo tolyn, kėlė pasibaisėjimą. Tos automobilių dalys mums sapnuosis dar ilgai, nes kiekvienas iš mūsų turėjome galimybę prisidėti prie šio Sizifo darbo…

Iš kur tiek atsirado

Dalys automobiliamsGalbūt pasvarstysite, iš kur apskritai čia atsirado tos automobiliu dalys, kas čia jų tiek pritempė? Žinoma, kad ne kas nors kitas, o būtent patys mes, kurie visą gyvenimą nuožmiai kaupėme šį turtą. Nepriklausomybės pradžioje prasidėjoversliukas, kuris leido praturtėti (bent šiek tiek) daugumai šio krašto gyventojų. Kas tai? Tai – automobilių taisymas. Lietuviai vyrai paprastai važiuodavo į užsienį ir iš ten veždavosi automobilius, kurie jau būdavo daužti suniokoti. Tada juos čia taisydavo. Na, o pataisytus vėl veždavo atgal į Olandiją, Vokietiją, kur pardavinėdavo. Kartais parduodavo ir čia, Lietuvoje, Gariūnų, Ukmergės ar Marijampolės turguje. Taigi, kai buvo sukamas toks verslas, nenaudojamos, tačiau veikiančios auto dalys visada atrodė kaip labai naudingi ir brangūs dalykai. Juk niekada nežinai, kokį galiausiai gausi automobilį taisyti, kokios dalies tau prireiks. Kadangi nežinai, tai ir krauni viską į garažą, į patvorį, kur papuola.

Ar teko panaudoti

Aišku, tos automobilių dalys būdavo rūšiuojamos. Jeigu eini per garažo lobyną, matai, kad vienoje vietoje sudėti veidrodėliai, kitur – važiuoklės dalys ir pan. Tikėtina, kad kažkiek tų dalių per gyvenimą gal ir prisireikė, tačiau visgi tenka pripažinti, kad turbūt ne tiek ir daug. Galiausiai, kai pasibaigė šis automobilių verslas, pasibaigė ir poreikis kažką taisyti. Tos dalys liko kaip kapinėse visos sudėtos.

Kur galiausiai atsidūrė

Ir štai šią vasarą tiesiog visą savaitę turėjome tvarkytis ir kraustyti daiktus. Tiek jų daug buvo prikišta į tuos garažus. Tai mums leido pagalvoti ir apie savo gyvenimo klaidas. Juk tiek daug ir taip dažnai mes prikaupiame dalykų, kurių galiausiai visai nereikia. Taip yra ir su tais daiktais, kurių čia tiek prikrovėme. Pasiūlėme pažįstamiems ateiti ir pasirinkti tų auto dalių, kurių kažkam gal dar prireiks. Tačiau dauguma pažįstamų nieko net neėmė – sakė, kad nereikia. Visa kita aišku galiausiai keliavo į metalo laužą.